Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanuljak meg 2 HÉT...

Hogyan tanuljak meg 2 HÉT alatt főzni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de sose kaptam lehetőséget itthon arra, hogy anyunak segítsek, vagy figyeljem ahogy főz, mert véleménye szerint neki nincs ideje ilyesmire és csak feltartom. Amikor itthon magamtól kotyvasztottam valamit akkor az volt a probléma, hogy ott az étel a hűtőben, én minek pazarolok.


Most úgy alakult, hogy 2 hétre elmegyünk nyaralni a párommal, és felvetette, hogy jobb lenne a nyaralóba elkészíteni az ebédet az éttermek látogatása helyett.


Én egyetértek vele, mert egyrészt így olcsóbban kijövünk, másrészt szeretnék neki finomakat készíteni, na de nem tudok főzni! :( Ezt így nem nagyon mertem hangoztatni, mert elég kínos, hogy nem tudok még főzni se!


Olyan ételeket válogatott össze amiket mind a ketten szeretünk és szívesen megeszünk.


Pl.


1.) rántott hús + petrezselymes burgonya (ezzel még talán nem lesz gond)


2.) Brassói


3.) Szezámmagos csirke zöldséges rizzsel


4.) Csirke paprikás


5.) Iglo halrudak rizzsel


Szerintetek ha nyomtatok ki recepteket, akkor azzal boldogulni fogok vagy ez édes kevés lesz az ehető kajákhoz? Esetleg jobban járunk ha inkább az éttermet választjuk? Tanácstalan vagyok. :(


2011. júl. 27. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Bizony nem ártana némi tapasztalatszerzés!

Nem bonyolult ételeket választottál,de idegenben elkezdeni a konyhai praktikák elsajátítását ...hát?!

Azért vágj bele!

A receptek kellenek,legalább a hozzávalókon ne kelljen töprengened!

Egy javaslat:inkább főzz mint süss!

A kiválogatott receptjeid a csirkén kívül mind sütést igényel!

Ismeretlen tűzhelyen,edényekben nehéz lehet a sütés,főzni viszont szinte gond nélkül tudsz mindenen,mindenben,max. tovább tart egy kicsit!

Ha tapasztalt lennél a főzőcskézésben ,ezt nem írtam volna!

Kellemes nyaralást,minden jót!:)

2011. júl. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

A helyzet az, hogy vannak szakácskönyvek, amiben vagy:


- elírások vannak

- gyakorló háziasszonyoknak szánták (sűrítsük be 2 evőkanál liszttel, bele is dobtam a levesbe a mennyiséget - mert nem azt írta hogy RÁNTÁSHOZ kell)

- hirtelen nem lehet beszerezni alapanyagot az adott helyen


Ami nekem bevált és bátran merem ajánlani az itt található:

[link]


Azt vedd figyelembe hogy a konyhát nem lehet elhagyni... Ott kell lenned a tűzhely közelébe! Különben pillanatok alatt tönkre mehet az ebéd.

2011. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Nem tartom épp a legjobb ötletnek, hogy egy nyaralás alatt akarsz megtanulni főzni. A nyaralásnak a pihenésről kéne szólnia, és nem a spórolásról. Szerinted az szórakozás, hogy te a tűzhely mellett szenvedsz?
2011. júl. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Mivel önálló keresetem nincs ezért abból a pénzből kell gazdálkodni ami van. Nem főznék minden nap, max 2-3 naponta.

2011. júl. 27. 10:29
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Te most nyaralni mész, vagy konyhalánynak?

Ha nyaral az ember, egyen lángost meg szendvicset, kukoricát meg gyümölcsöt, ne brassóit meg csirkepaprikást. A párodnak majd a kedves mamája megfőzi otthon.

És ő mit tervezett addig, amíg te órákat állsz a konyhában (a kaját nem lehet otthagyni, órákig fog tartani, mire - tapasztalatlanul - előkészíted, megsütöd és eltakarítod a romokat). Ha reggel korán felkeltek, lesz ebéd délre, de rámegy a délelőttöd. Ha 10-ig alszatok (nyaraláskor ez normálisnak tekinthető, akkor 3-4-nél előbb nem lesz ebéd). Ő heverészik, tévézik, napozik ez alatt, vagy téged b*gat, hogy siess már és menjetek fürödni/várost nézni?

Belegondolt abba, hogy értékes program helyett fogtok a konyhában állni, és utána enni a nem túl fényesre sikerült ebédet?

És... NEM lesz olcsóbb. 2 adag kaját nem hozol ki lényegesen olcsóbban, mintha eszel valahol egy menüt.

2011. júl. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem a 2 hetes nyaralásra értettem a tanulást, hanem még a nyaralás előtt van 2 hetünk.
2011. júl. 27. 10:30
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Valóban nem a legjobb ötlet idegen konyhában megtanulni főzni, de nem lehetetlen.

Amiket leírtál abból jópárat meg tudsz csinálni mirelitből, amit csak bedobsz az olajba, megsütöd, a köret meg már tényleg nagyon egyszerű dolog.

A többihez ott a recept, én is egyelőre mindent receptből főzök, de tök egyedül, szinte már soha nem kérek segítséget, pedig nincs még 1 éve, hogy hideg vízben akartam feltenni főzni a tésztát :DDD


Ja, és amíg nem indultok el nyaralni biztos anyukád is szívesen segít ezeket az ételeket elkészíteni, és akkor a nyaraláson már gyakorlottabb leszel.


Egy 20 éves lány

2011. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem értem. 3 napig akarsz rántott húst/halrudakat stb. enni (mert sütés után 1 órával lényegében tönkremegy mindkettő, melegíteni nem lehet, mert elázik), vagy 3 naponta főzöl, 2 napig kajáltok máshol? Mert akkor meg mindegy...

Ennél még az is jobb, ha visztek lefagyasztva kész kajákat (ha van mélyhűtő). De én maradnék a szendvicsnél meg a nyaralóhelyen kapható kajáknál, nem kell feltétlenül étteremre gondolni, ha igen, akkor is az olcsóbb menüt enném, sok helyen van ilyen. Ha van a közelben Tesco, ott lehet kapni grillcsirkét, kenyérrel, koviubival tökéletes. Estére egy rántotta. Vagy kertben sütött szalonna hagymával. :)

2011. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem árt a tiszta víz a pohárba, beszéld már meg vele, hogy te még sose próbáltál főzni. Egyébként hogy gondolta, hogy majd te készíted neki a kajákat? Vagy közösen? Ő tud sütni-főzni? Ha egyikőtöknek sincs semmi tapasztalata, ne azzal csesszétek el a nyaralást, hogy ott szenvedtek, ráadásul árban sem feltétlenül jön ki jobban, főleg, ha elrontjátok és mehet a kukába.

Szendvicsen, konzervkaján is jól el lehet lenni, tojást és virslit főzni mindenki tud, néha meg csak belefér egy-egy büfékaja, strandkaja, étterem.

De ha mindenképp ragaszkodsz hozzá, beszéld meg édesanyáddal, hogy a hátralevő időben engedje meg neked az otthoni kísérletezgetést, máskülönben nehéz lesz.

2011. júl. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

Nem jó ötlet ez. Amikor az ember még csak tanulja a főzést, minden háromszor annyi ideig tart. Az öcsém most tanítgatom főzni, és hát mondjuk amíg én megpucolok öt szem krumplit, addig ő egyet, és azt is utána ellenőrizni kell. Pedig nincs sok gyakorlatom, csak három év. Egy csirkepaprikással fél napot elszórakoznál, aztán mosogatás, nagyon jó lenne, csak épp a főzés mellett a nyaralásra nem maradna időd.

Biztosan van ott fagyasztó, főzz előre otthon és vigyetek készételt lefagyasztva. Azt csak reggel kiveszed, délben berakod a mikróba és kész. Nincs vele munka, és utána minimális a mosogatás. Marad időd strandra menni, stb.

Nem véletlen, hogy nálunk a családban a gyakorlott háziasszonyok is így csinálják.

2011. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!