Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan tanuljak meg 2 HÉT...

Hogyan tanuljak meg 2 HÉT alatt főzni?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, de sose kaptam lehetőséget itthon arra, hogy anyunak segítsek, vagy figyeljem ahogy főz, mert véleménye szerint neki nincs ideje ilyesmire és csak feltartom. Amikor itthon magamtól kotyvasztottam valamit akkor az volt a probléma, hogy ott az étel a hűtőben, én minek pazarolok.


Most úgy alakult, hogy 2 hétre elmegyünk nyaralni a párommal, és felvetette, hogy jobb lenne a nyaralóba elkészíteni az ebédet az éttermek látogatása helyett.


Én egyetértek vele, mert egyrészt így olcsóbban kijövünk, másrészt szeretnék neki finomakat készíteni, na de nem tudok főzni! :( Ezt így nem nagyon mertem hangoztatni, mert elég kínos, hogy nem tudok még főzni se!


Olyan ételeket válogatott össze amiket mind a ketten szeretünk és szívesen megeszünk.


Pl.


1.) rántott hús + petrezselymes burgonya (ezzel még talán nem lesz gond)


2.) Brassói


3.) Szezámmagos csirke zöldséges rizzsel


4.) Csirke paprikás


5.) Iglo halrudak rizzsel


Szerintetek ha nyomtatok ki recepteket, akkor azzal boldogulni fogok vagy ez édes kevés lesz az ehető kajákhoz? Esetleg jobban járunk ha inkább az éttermet választjuk? Tanácstalan vagyok. :(


2011. júl. 27. 10:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%

*Olyan ételeket válogatott össze


Hát ez nagyon jó!!!!!

2011. júl. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Igazat adok az előttem szólóknak.A nyaralás ne a főzésről szóljon ha nem vagy gyakorlott háziasszony,mert tényleg még egy rántott hússal is el lehet szöszmötölni.Na meg a hozzávalók beszerzése is ott van,a fűszerekről nem is beszélve,edények és még sok minden ami kell.Én szerintem is jobban jártok a menüvel vagy a lángos,melegszenyó,fagyasztott kész kaja...Ha esetleg rossz lenne az idő és sehova nem tudnátok menni akkor lehet közösen főzőcskézni....és ha már mindenképp főzni akarsz,akkor könnyen készíthetőt válassz,egytál-ételt kenyérrel ami hamar megvan,az szakácskönyvből is menni fog.
2011. júl. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Hát szép és jó terv. De húsklopfolótól kezdve mindent vinni fogtok? Mert hogy ott lesz kb 2 kopott lábas, meg egy fordítólapát esetleg.

Igazából ha lángoson, gyorskaján, kifőzdén éltek, olcsóbban kijöttök ketten. Mire megveszel húst, halrudat, olajat, fűszereket, rizst, krumplit, nem lesz olcsó. Utána hova teszitek a sok maradékot? Mert a hűtő, ha tippelhetek, kicsi lesz. Meg haza kell vinni, ami még kocsival is mindig problémás. Na meg a 0 tapasztalatoddal még a sikerélmény sem lesz meg, és csak a kedvedet szegné a dolog.

Na meg egy nyaralás nem erről szól. Anyám sem hajlandó főzni nyaralás alatt. A maximum, amit mi csinálunk, mirelit krumpli meg hús, vagy lecsó. De nem kell tárolgatnunk, mert vagyunk rá elegen. xD

A kedves barátodnak meg mondd meg, hogy bírja ki olcsó kaján, vagy főzzön ő maga.

2011. júl. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Jól összeválogatta párod ezeket a kajákat :) vasárnapi ebédnek valók, nem nyaralásra. legtöbbjüket én magam akkor sem főzném meg,ha 12 órám lenne rá, pedig én eléggé szeretek főzni, párom szerint igen jól, nyaraláson is inkább főzök. de olyankor olyan dolgokat kell válogatni, ami egy óra alatt kész van, és kevés lábost+egyebet használsz vele. pl. paprikás krumpli, tojásos lecsó, van ilyen lencsekonzerv, az is nagyon jó debreceni párossal, vagy füstölt husival főzve, a listáról jó a halrúd, de csak ha nem olvad ki mire odaértek, rizsből én a zacsis gyors rizst venném, pl.Spar-os, mert ki van adagolva, és sokkal kevesebb elrontási lehetősége van. A tört krumpli is jó. Rántott hús helyett vegyetek helyben valami fagyasztottat, pl. roló, hamburger. még hamar kész a gyros husi csirkemellből(serpenyőben), és nagyon finom! aztán a túrós csusza is könnyű, a sonkás tészta, ezekhez tejföl mindenképp kell. konzervekből nálunk állandó útitárs a csilis bab, paradicsomos bab (ehhez virslit főzök), és babgulyás :) vigyél valamilyen fűszer keveréket, az mindig jól jön, pl. sertéssült fűszersó, bármit ízesíthetsz vele. ja és nem rosszak a zacskós levesek mert külön levesre már tényleg nincs idő, viszont kívánja az ember. Jó nyaralást!
2011. júl. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!