Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olívaolaj! Most mi az igazság...

Olívaolaj! Most mi az igazság lehet vele sütni, fűzni vagy nem? Mindenhol mást olvasok! Valahol azt hogy káros valahol azt, hogy ez tévhit

Figyelt kérdés
2011. ápr. 5. 19:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Csak nem az extra szüzzel, az salátába való. megkeseredik a melegítéstől. de a "normál" olyvaolajjal nyugodtan süthetsz.
2011. ápr. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Görögországban csak olajfa van.Ezt használják és ezt exportálják.Magyarországon napraforgó van és repce.Ezt az éghajlat határozza meg.

Ha megnézed,akkor nálunk az olíva van aranyárban,A görögöknél a napraforgóolaj.Döntsd el,hogy hiszel-e jótékony hatásában,és van-e rá pénzed.

2011. ápr. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Én megkérdeztem egy olasz ismerősömet és ő mondta, hogy olíva olajjal NEM főznek még az olaszok sem. Kizárólag hideg salátákhoz, öntetekhez használják. Nem mellesleg pedig az olívaolajjal főzött étel sokkal nehezebb, mint a rendes olaj. Ez egy új hit, hogy ezzel kell főzni. Hogy használja-e az ember, azt szerintem mindenki döntse elmaga, mert itt is eltérnek a vélemények.
2011. ápr. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

spanyolországban olivával főznek. görögországban is. lehet, hogy az olasz haverod nem.

nem nehezebb és nem könnyebb mint más olaj. nem is egészségesebb. Magyaroszágon naheéz is szerezni, mert általában csak szűz és extraszűz kapható. Pedog nagyon sokfajta olívaolaj van, íz szerint szokták árulni (fűszeresebb, gyümölcsösebb....)

2011. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
az extra szűz megkeseredik? Én ezt még nem tapasztaltam, pedig abban (is) pácolom a csirkemellet, aztán meg grill tepsiben megsütöm
2011. ápr. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
59%
Én sem tapasztaltam, hogy megkeseredne, pedig mindent abban sütök ki, talán csak a hasábburgonya kivétel.
2011. ápr. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam több helyen is, hogy tévhit, hogy nem lehet főzni az extra szűz olívaolajjal, mert ez az olajfajta magasabb hőfokon én meg mint a növényi olajok.

Ezt összevetve a többi infóval az jött le nekem, hogy lehet vele főzni, de nem szabad túlhevíteni, mert akkor keserű lesz.


Károsnak viszont nem káros az olívaolaj, az már más kérdés, hogy tényleg egészségesebb-e a napraforgóolajnál. Nekem ízre jobban bejön, de mivel drága, ezért szinte csak salátákba használom, elvétve 1-2 más ételbe is, amiben fontos az ízhatás miatt, és nem kell bele sok.

2011. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

én úgy gondolom, hogy nagyon sok a tévhit az olívaolajjal kapcsolatban


Mediterrán térségben is azt használják szerintem mindenre és sokkal egészségesebbek


saját véleményem szerint legrosszabb esetben se hinném, hogy egészségtelenebb lenne, mint a napraforgóolaj


mi mindenre azt használjuk -sütésre, főzésre- még az extra szűzet is néha

2011. ápr. 5. 22:17
 9/11 Cooper73 válasza:
62%

Néhány tény az olivaolaj használatával kacsolatban:


Sütni és főzni is jó vele. Nem lesz keserű vagy nehéz az étel. Égéspontja 205 Celsius fok felett van a 100% extraszűz olivaolajnak. Napraforgó olajnak 170-180 Celsius fok. Mindenki döntse el melyikben jobb sütni. Ahol ég az olaj vagy ahol nem.

A 100% extraszűz olivaolaj egy egészségbomba. Egyetlen más növényi olajban nincs ennyi Omega3, Omega6, antioxidáns és vitamin egyben, ilyen jó arányban.(mert az sem mindegy)Biztos vagyok benne, hogy bőven megéri az árát, de persze csak akkor ha valóban 100%-ban csak azt tartalmaz. A boltok tele vannak olyan extraszűz olivaolajjal, amik kevert ócska és ehetetlen ízű hulladékok. Én ilyet használok: www.pithari.hu

2011. ápr. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Van sütéshez, meg van salátához való oliva. Sokkal jobb egyébként a napraforgónál. Nem káros.
2011. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!