Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell (krumplis) nudlit...

Hogyan kell (krumplis) nudlit kesziteni? Mit rontottam el? Tudnatok egy jo receptet kuldeni?

Figyelt kérdés

Ma krumplis nudlit szerettem volna kesziteni, de sajnos nem sikerult, pedig a neten talalt recept alapjan keszitettem(fott krumpli+ liszt ebbol lett egy kicsit lagyabb tesztam megformaztam es lobogo vizben foztem)sajnos nem sikerult a teszta 5 perc utan kb haromszor nagyobb lett es szet malott az egesz.

Valami olcsot es finomat szerettem volna kesziteni de nem sikerult :( Meg meg van a krumpis lisztes remteszta.. valamit meg tudok vele kezdeni vagy dobjam ki? Elore is koszonom a valaszokat :) szep napot!


2009. febr. 22. 04:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Alapvetően jól csináltad a dolgokat, csak mégsem... A krumplihoz addig tedd a lisztet, amíg úgymond "felveszi", tehát jól gyúrható, szépen összeálló, de nem ragadós tésztát kapsz. Ezután sodord hosszú rudakká, majd szeleteld el a rudacskákat. A tészta teljesen természetes, hogy a főzés során megnövekszik (bármilyen száraztészta is ezt teszi, gondolom, főztél már ki tésztát) tehát akkorára formázd, hogy a megnövekedett tészta se legyen buciméretű.

5 percig nem kell, de nem is szabad főzni a núdlit! Bedobod (egyszerre nem sokat) a forró vízbe, ha feljön a tetejére, akkor lehet kiszedni.

A "rémtésztára" nincs ötletem, talán a kutya... Vagy a szomszéd kutya, ha eszik ilyesmit... :-) De rá se ránts, több is veszett Mohácsnál, majd a következő jobban sikerül!

2009. febr. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia én igy csinálom a megtört kihült krumplihoz adok egy kis cukrot,sót,tojást 1 vagy 2 és annyi lisztet amennyit felvesz a tészta.Sodrod forrásba lévö vizbe kifözöd.
2009. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elözö vok ha feljönnek a viz tetejére akkor tuti jo .Piritott morzsával vagy mákkal tálalom.
2009. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A rémtésztára ötlet:

Ha az íze jó, akkor esetleg pirítsd össze zsemlemorzsával, és edd meg desszertként lekvárral, vagy pl. diós porcukorral. Kutyának én nem adnám, mert nem jó nekik a krumpli.

2009. febr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Megcsinaltam es nagyon finom lett, koszonom a tanacsokat!

Raktam bele egy tojast es idoben szedtem ki a nudlikat:)

Meg egyszer koszonom! Szep napot

2009. febr. 23. 07:22
 6/7 anonim ***** válasza:
szia!tudom,mär megfözted,csak egy jo tanäcs:en ha megföttek a nudlik,amikor kiszedem a fözövizböl,hidegbe rakom elöször,es akkor nem fognak összeragadni.ezutän lecsorgatom,es ugy a prezlibe. :)
2009. febr. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom! Jo tanacsok mindig jol jonnek, foleg ha fozesrol van szo:)

Legkozelebb majd alkalmazom ezt a technikat:)

2009. febr. 24. 00:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!