Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gyors és finom sütirecept? (lent)

Gyors és finom sütirecept? (lent)

Figyelt kérdés

google-n is keresek, de hátha ti is tudtok valami bevált receptet:).... Nagyon egyszerű és finom süti kéne, mert alig lesz 20 percem elkészíteni :S van egyáltalán ilyen?

a kinézet mindegy, csak gyors és finom legyen :)


2011. febr. 15. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:

kókuszgolyó..xD


nha szóval témához vissza sütsz vagy veszel piskótát

és főzöl bele krémet..:D

vaaagy.. van ilyen bögrés süti...

most így fejből receptet nem tudok de a neten találsz..:)

van ilyen mikróba elkészíthető is,bár nekem azok nem igazán jönnek be.Én nagyon szeretem a reszelt sütit is..:)

nagymamám receptje alapján..:D

tésztalekvár túró tészta..:Dááájh de imááádom


15/L

2011. febr. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kókuszgolyó? De csak ha van otthon darált kekszed akkor jön ki 20 percből :)


* 50 dkg háztartási keksz

* 10 dkg vaj

* 2 evõ

* kanál kakaó

* 20 dkg porcukor

* 1 mokkáskanálnyi rumaroma

* 1 csomag kókuszreszelék

* meggybefõtt leve


Kekszet elkeverjük a cukorral, a kakaóval és a szobahõmérsékletű vajjal. A meggybefõtt rumaromával ízesített levébõl annyit teszünk hozzá, hogy formálható legyen. Nedves kézzel golyókat készitünk belõle és egyenként megforgatjuk õket a kókuszreszelékben.

2011. febr. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Túrógolyó



-50 dkg túró

-30 dkg porcukor

-ízlés szerint vaníliás cukor

-30 dkg kókuszreszelék

-mogyoró,mandula vagy mazsola



A túrót a porcukorral és a van. cukorral összekeverjük,majd 10 percig állni hagyjuk!

Ezután hozzáadjuk a kókuszreszeléket és összekeverjük.

A masszából kis golyókat formázunk,megforgatjuk kókuszreszelékben.

A golyók közepébe lehet tenni mogyorót,mandulát,vagy az egészbe mazsolát.

Könnyű,nyári édesség,hűtve fogyasztjuk!


Megjegyzés : nem tettem bele a 30 dkg porcukrot mert sokalltam. A kókuszreszelékből is egy kicsivel kevesebbet tettem bele, helyette kevés darált háztartási keksszel készítettem formázhatóvá.



Sport szelet



Hozzávalók : 50 dkg darált keksz, 4 evőkanál kakaópor, 25 dkg margarin, 20 dkg kristálycukor, 2 dl tej, rum vagy rumaroma



A darál kekszet a kakaóporral összekeverjük.


Ezután egy edényben a margarint, a cukorral és a tejjel összemelegítjük annyira, hogy a vaj és a cukor elolvadjon.


Ezt ráöntjük a kakaóporral összekevert kekszre és hozzáadjuk a rumot vagy a rumaromát. Jól összekeverjük a masszát és egy tepsibe vagy jénaiba nyomkodjuk. Én egy 23*24 cm-es formát alakítottam ki belőle.


A formába tegyél folpack-ot utána betenni a hűtőbe, míg a csokimáz elkészül. Gőz felett 2 tábla tortabevonót 2 ek. étolajjal felolvasztani, rákenni, hűtőbe rakni és forró vízbe mártott késsel szeletelni.

2011. febr. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi szépen :D mindegyik nagy jó

várom a további recepteket... :)

2011. febr. 16. 21:56
 5/6 anonim ***** válasza:
hé te! ne töröltesd már le aválaszaimat! :D
2011. febr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
?
2011. febr. 18. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!