Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nagyon gyorsan kellene nekem...

Nagyon gyorsan kellene nekem egyszerű, finom sütirecept. Ötletek?

Figyelt kérdés
2009. febr. 11. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
2009. febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzávalók: 4 tojás, de lehet kevesebb, hisz elég drága, 2 bögre liszt, 2 bögre porcukor, 2 bögre 2 dl-es tejföl, de lehet félliteres is. Ha több a tejföl puhább a tészta, 1 csomag sütőpor, kakaópor, a színe határozza meg mennyit, dió, helyette lehet táblás csoki feldarabolva, meggy stb., a fantáziátokra bízom. Én mindenfélével már kipróbáltam. A diót nem kell ledarálni, darabosan kerüljön bele a masszába.

Belevalókat össze kell keverni, tepsibe tenni és lehet sütni. A sütöm nem jó, így csak nagylángon tudom sütni és félóra alatt készen van. Végén, ha kihűlt félbe lehet vágni, és baracklekvárral ízesíteni. De anélkül is nagyon finom.

2009. febr. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyors, egyszerű túrós süti recept

Kategória:

Sütemények, édességek


Hozzávalók:

3 dl. liszt

2 dl. porcukor

10 dkg. vaj

3 tojás

3 dl. tej

1/2 kg. túró

mazsola ízlés szerint

porcukor ízlés szerint+ vaníliás cukor

reszelt citromhéj


Elkészítés:

A 3 dl. lisztet összekevered a 2 dl. porcukorral.

Felét beleöntöd egy 5 dkg. vajjal kikent tepsibe.

Ezen eloszlatod a 1/2 kg. túrót, amit reszelt citromhéjjal, cukorral, vaníliás cukorral, esetleg mazsolával kikeversz.

Erre jöhet a lisztes cukor másik fele.

A 3 tojást villával felvered, belekevered a 3dl. tejet, és az egészet a tetejére öntöd.

Rádarabolsz 5 dkg. vajat és közepes hőfokon addig sütöd (kb. 1/2-3/4 óra) amíg a teteje megbarnul.

Jó étvágyat!


Tanácsok:

Többen kérdezitek, hogy a cukrot+lisztet csak úgy leszórom a tepsi aljára? Igen, hisz alatta ott az az 5 dkg. vaj ami összefogja, a túró is levet fog ereszteni+ a tetejére öntött tojásos tej is lecsorog.

Esetleg meg lehet szúrkálni villával, mielőtt elkezdenéd sütni!


Elkészítési idő: 20 perc

2009. febr. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
2009. febr. 11. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Az egyik kedvencem,és hamar megvan:)

2009. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. febr. 13. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!