Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 2-3 fő részére szeretnék...

2-3 fő részére szeretnék csirkeragulevest főzni, miből mennyi kell?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 09:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 2 csirkemellből csinálnám (kb. fél kg)

Hozzá 2 nagy vagy 3 kisebb répa, 1 nagy vagy 2 vékonyabb fehér répa, tetszés szerint más zöldségek is bele, mit szeretnél még beletenni?

2011. febr. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És mennyi víz? :)
2011. febr. 4. 10:14
 3/8 A kérdező kommentje:
Hagymát akarok még. Meg csirkecombból gondoltam,persze kifilézem.
2011. febr. 4. 10:15
 4/8 A kérdező kommentje:
Te hogy szoktad csinálni?
2011. febr. 4. 10:15
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Én a ragulevest kockára vágott sertéshúsból szoktam, de sztem jó a csirke is.

Felteszem a húst szálára vágott vöröshagymát, babérlevelet, sót, borsot bele. Ha megfőtt, törtpaprikásan felöntött rántással berántom, tejföllel, kevés ecettel enyhén savanyítom.

2011. febr. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Bocs, az kimaradt, hogy: amikor a husi félig megfőtt, beledobok egy maréknyi (megmosott) rizst, és csak aztán rántom be!


Hogy miből, mennyit? Inkább kevesebb vízzel tedd fel, pótolni mindig lehet, még berántás után is. Ne legyen se túl híg, se túl sűrű, én mindig ráérzésre főzök, sosem mérek semmit. Meg lehet tanulni!

2011. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 főre:1hagyma,1 kis répa,1 kis fehér répa,1 marék borsó,2-3 darab gomba,2-3 db felső csirkecomb vagy 1 nagy (fél) mell.

A hagymát a zöldségekkel kicsit megpárolom vajon vagy olajon,rádobom a kockázott húst,elkeverem és párolom még néhány percig.Fűszerezem petrezselyemzölddel,kevés tárkonnyal,fehér borssal,esetleg zellerzölddel(ha van)!

Mikor majdnem készre párolódott,megszórom 1 evőkanál liszttel,elkeverem,és teszek bele 1-2 kanál tejfölt.Felengedem 1 l vízzel,és felforralom!Készen is van!Állítsd be a sót,lődd be az ízeket nektek megfelelően!

1,5 -2 l levesed lesz így!

Remélem segítettem!:)

Minden jót!

2011. febr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Úhh,de megéheztem. Köszönöm a segítséget:))
2011. febr. 4. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!