Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Holnap gombalevest csinálok,...

Holnap gombalevest csinálok, mi legyen még mellé, mert ez így kevés?

Figyelt kérdés
Valami egyszerű"másodiknak"gondoltam,de nincs ötletem.
2011. jan. 25. 09:23
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Maradhatsz a gombás vonalnál, és akkor lehetne második bazsalikomos, tejszínes, fokhagymás gomba sonka csíkokkal és tésztával. :) Nem tudom mi a pontos neve, gyakran csinálom, ha gyorsan szeretnék finomat.
2011. jan. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Túrogombóc házilag.(nem csomagolt)Ha nincs jó recepted irok.

Amúgy még:krumplistészta,borso vagy zöldbab fözelék.

2011. jan. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Én is gombalevest csináltam tegnapelőtt. Utána fahéjas kalács volt.


Ebből sütöttem 1/2 adagot:

[link]

2011. jan. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

ha egy kis hússal índítod a gombalevest, úgy, hogy a dinsztelt hagymán megpárolsz 25-30 dkg csirkemellet, vagy combfilét, hozzáadsz egy-két karikára vágott saárgarépát,

legvégül a gombát. puhára párolod, leszórod egy kis liszttel /esetleg pirospaprikával is/, hideg vízzel elkevered majd beéllítod a leves végleges mennyiségét. egyet forr, akkor mehet bele egy kis levestészta és így már elég tartalmas gombaleves ahhoz, hogy utána egy túrógombóc, császármorzsa, vagy más édes tészta elég legyen.

kicsit munkásabb, de nagyon finom az aranygaluska vagy a máglyarakás is.

2011. jan. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Én nem vagyok annyira sütipárti,ezért egy egyszerű sertéspörköltet ajánlok tarhonyával,meg savanyúsággal!

Egye fene:rengeteg palacsinta(mindegy milyen)!:D

2011. jan. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket.Első!Nekem ez egy picit túl sok lenne(gombaleves,meg gombás tészta).Hm..krumplistészta,hát az már jó rég volt,szerintem jó is lesz:-).Pörkölt tarhonyával,majd péntek-szombaton lesz,mert olyankor délután tanfolyamom van és reggel még van időm főzni,szóval pénteken megcsinálom,szombatra még marad,és legközelebb vasárnap főzők.
2011. jan. 25. 10:32
 7/7 anonim ***** válasza:
74%

Lángos is menne hozzá.Mondjuk a hűtős lángos,annál a maradék tésztát másnap felhasználhatod.

Tészta:1 kg liszt,5 dl tej,5 dkg élesztő,1 egész tojás,1 pohár tejföl,5 kávéskanál só

2011. jan. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!