Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valaki mrg tudja adni, hogyan...

Valaki mrg tudja adni, hogyan készül a sült csirkecomb a szarvasi Régimódi-ban?

Figyelt kérdés
Annyira finom ropogós és az íze is mennyei.
2011. jan. 23. 10:54
 1/8 A kérdező kommentje:
mrg=meg
2011. jan. 23. 10:55
 2/8 Szabó Róbert ter válasza:
19%
Megsütik.
2011. jan. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én fólia nélkül sütöm tepsiben míg meg nem kérgesedik/pirul a bőre, utána alufólia alatt párolom fél órát. Nagyon jól benne marad az íze.
2011. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nekem pont olyan kellene.

A bőre olyan, mint egy ropogós hártya, alatta meg omlósan puha.


Biztos van valami titka.

2011. jan. 24. 11:21
 5/8 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy ott hogyan csinálják, de én úgy, hogy a tepsiben olvasztok zsírt,nem túl sokat. a bőrös ,besózott fűszeres /töltött is/csirkecombokat megmártom zsírban mindkét oldalán, majd a bőrös felével LEfelé szépen elrendezem a tepsiben.

forró sütőbe tolom és kb fél óra múlva megnézem.akkorra már általában szép piros a bőre.ilyenkor megfordítom őket

és még kb 15 percig sütöm.

pont olyan hártyaszerű ropogós a bőre, ahogyan Te írtad, a hús pedig omlós.

ha töltelék is van a bőr alatt,amikor megfordítom, hústűvel finoman megszúrkálom, hogy a benne levő gőz is

kijöjjön.

üdv.

2011. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 e-ditta ***** válasza:
Ahhoz, hogy a böre olyan legyen, annyit kell csinálni, hogy sütés elött a börét fellazitod, elválasztod a hústól - mintha tölteni akarnád. Igy tényleg olyan lesz, mint ahogy szeretnéd.
2011. jan. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük! Nem probléma, mi is volt, hogy megkérdeztük az étteremben a szakácsot (kis étterem volt, ő hozta ki nekünk az ételt) és örömmel elmondta nekünk. De ált. a pincérek is el tudják mondani.
2011. jan. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm a válaszokat.


Ezt a bőr-fellazítós technikát ki is próbálom. De ha lesz alkalmam, akkor rákérdezek, hátha megadják a receptet.

2011. febr. 1. 13:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!