Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egytál jellegü levesek?

Egytál jellegü levesek?

Figyelt kérdés

Olyan kipróbált leves recepteket keresk, amik egytál-ételként ehetök, mint a gulyásleves, babgulyás, stb. de kevésbé ismertek.

A családom nagyon szeret ilyeneket enni, de már kifogytam az ötletekböl. Lehetöleg hagyományosabb ízvilágúakat szeretnék, szója meg hasonlók nélkül.


Mindenkinek elöre is köszönöm.



#leves #laktató #egytál
2011. jan. 14. 18:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Ezeket is köszönöm.
2011. jan. 25. 17:41
 12/13 anonim ***** válasza:
Én szoktam pl. borsólevest készíteni, most szezonja is van, csirkeaprólékkal, sok zöldséggel, ha minden puha már, 1 egész tojásból készítek nokedlitésztát, és egy evőkanállal beleszaggatom a levesbe, nagyra nőnek benne, mindjárt tálalni kell, mert utána megissza a galuska a leves levét.Ha gyerekek is kapják, akkor nem csontos aprólékból főzöm, hanem mellfiléből, és nagyobb kockákra vágom ilyenkor a húst, vagy pl. pulykaszárnyból, ami nem esik szét, mikor puha, kiemelem a levesből, bőrétől megtisztítom, és kis darabokban visszateszem a húst a levesbe. Tartalmas és jóízű.
2012. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Babot áztatok be este, kb 30 dekát. Veszek egy kis füstölt hust, lehet bármi. Odateszem főni a megáztatott babbal, kis leves zöldséggel. Fél főzésben beleteszek fél kiló savanyu káposztát, és készre főzöm. A káposztát kicsit átvagdosom, hogy ne csapódjanak a hosszu szálak. Ha minden puha, csinálok egy jó fokhagymás rántást, és berántom. Nagyon finom.
2012. aug. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!