Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S. Miért nem akar kelni...

S. O. S. Miért nem akar kelni a tésztám? Beiglivel próbálkozok, a cukros langyos tejben szépen felfutott az élesztő, mindent hozzáadtam amit ír a recept.

Figyelt kérdés

Nincs huzatban, langyos helyre tettem, leborítottam konyharuhával, már kb egy órája ott van, és még mindig ugyanakkora a tészta, mint volt. :(

Meg lehet még valahogy menteni, vagy dobhatom ki az egészet?

Vagy várjak még, hátha csoda történik? Na de meddig???


2010. dec. 22. 15:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg mégsem elég meleg a hely. Talán betehetnéd a sütőbe, de csak pár fokkal legyen benne melegebb, mint a szoba.
2010. dec. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ne nevess ki, de betettem a francia ágyra, körbe tekertem a takarónkkal, és az ágymelegítőt is bekapcsoltam alatta 1es fokozaton. Szerintem kellemes melegben volt, mégsem történik vele semmi...
2010. dec. 22. 15:18
 3/18 anonim válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, hogy nem kelt meg a tészta, akkor az élesztő volt "döglött"

Számítottam rá, hogy baj lesz, mert elfelejtettem elzárni a tej alatt a gázt, amikor meglangyosítottam a felfuttatáshoz, és csak akkor kapcsoltam, hogy baj lesz, amikor már beledobdtam az élesztőt. Sajna igazam lett...

2010. dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak a tészta, vagy már be van tekerve a töltelék?
2010. dec. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Még csak a tészta.

Ezután kellene még 4 felé választanom, kinyújtani, megtölteni,...

2010. dec. 22. 15:23
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még nem olyan nagy a kár. Inkább csinálj uj tésztát. Ha kell leirom az enyémet, nagyon egyszerü.
2010. dec. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még eszembe jutott valami. Csak élesztőt futtass fel ujat, és kevert a tésztához. Kis liszt, zsiradék, cukor pótlás, és kész. Még kisebb a kár.
2010. dec. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, de már nincs itthon annyit összetevő, hogy újra kezdjem. Így is sok bajjal vágtam neki, és délelőtt már úgy gondoltam, hogy nem is kellene belevágnom...

Csak néhány akadály, ami felmerült napközben:

- nem tudtam hozzájutni a recepthez, mert nem volt még kinyomtatva, a gép meg nem indult...

- anyukámnál felejtettem az élesztőt, a kisfiam pont elaludt, így nem is tudtunk azonnal boltba menni...

- mire eljutottunk a boltba (a fiam végig üvöltötte az utat, mert felébresztettem hamarabb), ott épp áramszünet volt, és nem lehetett bemenni... na ekkor éreztem azt, hogy talán az ég is azt akarja, hogy ne próbálkozzak vele. Úgy tűnik be is igazolódott, hallgatnom kellett volna az "intő jelekre", és hagynom kellett volna az egészet a francba!


Azt hiszem feladom... :(((

2010. dec. 22. 15:30
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kár!!!!!!!!!!
2010. dec. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem olyan beigli receptem van, aminek a kelési ideje kb. két óra. Ugyhogy szerintem még ne add fel, veszteni nem vesztessz vele, ha hagyod még egy kicsit.
2010. dec. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!