Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó fokhagyma krémleves recept?

Jó fokhagyma krémleves recept?

Figyelt kérdés
Bevált tejszínes fokhagymakrémleves receptet keresek,olyat ami jó sűrű:)Cipóban szeretném tálalni.Aki tapasztalt ilyen téren,várom a tanácsokat!:)Köszönöm!
2010. nov. 10. 20:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy ideírok, de erre én is kíváncsi vagyok, mióta Lellén olyan finomat ettem az egyik étteremben :)
2010. nov. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is elnézést kérek, még nem készítettem ilyet. De van itthon egy receptem, amivel régóta szemezek. :)

Hozzávalók:

1,5 l húsleves

1 dl olaj

8 dkg liszt

1 csokor petrezselyem

12 gerezd fokhagyma

5 dl tej

2 dl tejföl

só, bors

Az olajból a liszttel készíts világos rántást, szórd meg vágott petrezselyemmel. Add hozzá a zúzott fokhagymát, és engedd fel húslevessel. A tejfölt keverd simára a tejjel, és csurgasd a leveshez. Jól forrald ki, és ízesítsd sóval, borssal. A kész levest turmixold simára.

Ez a recept pirított kenyérrel ajánlja, de szerintem cipóban is lehet tálalni.

Bár én még nem készítettem el ezt a levest, de azt tudom, hogy a tejföllel sűrűbb lesz a leves, mint tejszínnel. Csak mert te tejszínes fokhagymakrémlevest keresel, de ne tejszínnel, hanem tejföllel csináld, ez a recept is azt ír hozzá. Sok sikert! :)

2010. nov. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
2010. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a recepteket!Az elsőt biztos kipróbálom:)
2010. nov. 11. 19:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!