Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pörkölt-alapú ételeknél...

Pörkölt-alapú ételeknél érdemes először a paradicsomot lepirítani, és utána a többi zöldséget?

Figyelt kérdés
Láttam olyan receptet, amelyikben csak a paradicsom után kerül bele a vörös- és a fokhagyma illetve a paprika, elvileg így lepirítva a paradicsom karakteresebb ízt ad. Tényleg van érezhető különbség a szokásos sorrendhez képest?

ma 14:23
 1/10 anonim válasza:
100%
Nem.
ma 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Az hogy a lepirítás jobb ízt ad, azt aláírom. Pörkölt, curry, szószok mind így indulnak nálunk, jobb az íz vele.


Nekem az a tapasztalatom hogy a paradicsom szósz gyorsabban ég meg mint hogy a hagyma üveges legyen, szóval logikus hagymával indítani.

ma 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%

Érezhető a különbség, sokkal nehezebben puhul fel utána bármi, egy marha lábszárnál nyugodtan megháromszorozhatod a felpuhulási időt.

Egy kezdő számára sajnos nehéz eldönteni, melyik infó hasznos, releváns, pláne úgy, hogy sajnos az ilyen félkegyelmű baromarcúak sportot űznek a hülyeség terjesztéséből.

A paradicsom semmiféle karakteresebb ízt nem ad, maximum színt, és azt is csak a paradicsom sűrítmények.

Azokat érdemes kipirítani (a színük miatt) , de egy pörköltöt ugyebár szakaszosan párolunk, több lepirítással, tehát e tekintetben is bőven elég csak az utolsó negyed órában az ételhez adni.

Ha már az illető a pirítás+íz ötlelhalmazban akart okoskodni, százszor hasznosabb lett volna néhány percben levezetni mondjuk a fokhagyma illóolajainak a viselkedését, hogyan viselkedik az ételben lepirítva, főzve, illetve frissen hozzáadva, mind az íz, mind az illat tekintetében.

Csak hát ahhoz már érteni is kéne, ezen a ponton meg megáll a tudomány...

ma 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A paradicsom annyi levet enged, hogy utána csak párolni fogod a hagymát. Mindenképp a hagymát kezd pirítani a zsiradékon, ha jó a hagyma, mehet rá a fokhagyma, viszont érdemes levenni a tűzről, mert a fokhagyma pillanatok alatt megég, rá a fűszerpaprika, utána mehet rá a paradicsom-paprika, ezek már levet engednek, nem tud égni az alap.
ma 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

"paradicsom szósz gyorsabban ég meg mint hogy a hagyma üveges legyen"


Akkor mennyivel gyorsabban ég meg egy 3 órán át készülő, és eközben 5-6... stb... alkalommal lepiruló marha, vad, birka, öregebb kakas, stb. esetében?

A kérdés költői, a válasz, hogy sokkal!

Szénpüré lesz belőle, mire ilyen húsok felpuhulnak.

ma 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Milyen paradicsomról beszélünk emberek?


[link]


Nálam ez kerül bele, ezt meg lehet picit pirítani a hagyma után, van íze, aromája is.

ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%

"Az hogy a lepirítás jobb ízt ad, azt aláírom. "

Ezt én is aláírom, csak ez 3 perc alatt elvégezhető, az étel befejezése előtt, az elején beletéve viszont a savas közeg úgy "megedzi" a húst, hogy éhenhal a család, mire megpuhul a hús.

ma 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Nem... hát az elején lepirítod, azt megy bele a víz, ami szépen felolja ezt. aztán rotyoghat órákat is.
ma 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mansour ***** válasza:
84%

"az elején beletéve viszont a savas közeg úgy "megedzi" a húst, hogy éhenhal a család, mire megpuhul a hús"

Ez tévedés, a savas közeg elősegíti a húsok puhulását, a zöldségek többségének puhulását viszont akadályozza.

ma 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

"Ez tévedés, a savas közeg elősegíti a húsok puhulását,"


Nem, nem tévedés! Ebben a témakörben én nem tévedek, sokakkal ellentétben nem véleményt nyilvánítani jövök ide néha, hanem tényekkel szolgálni.

A savas közeg pH-ja, és annak mennyisége, az adott hús fajtája, (milyen állat, milyen húsrész) a behatási idő, ezek mind mind befolyásoló tényezők.


Tény, hogy van az a helyzet, amikor az enyhén savas közeg, bontja az izomszövetet, pl. íróban pácolt kfc-s csirke, joghurtban pácolt csirke gyros, vagy némi száraz vörösbor hozzáadása egy nehezebben puhuló vad, vagy marha pörkölthöz.

De a paradicsom, és főleg a paradicsompüré hozzáadása egy pörkölthöz, az nem ez a kategória. Óriási öngól, az elején hozzáadni abban a reményben, hogy majd "elősegíti a hús hupulását".

Nem én vagyok az, akinek bárkit győzködnie kéne erről.

Nem is várom, hogy bárki elhiggye, hiszen ez egy anonim oldal, mások számára én ismeretlen vagyok.

Vegyél egy kiló húst, tedd oda pörköltnek 2 külön lábasban.

Az egyiket indítsd el paradicsompürével, a másikat anélkül.

(aztán ha szembesültél az igazsággal, gyere vissza elnézést kérni)

ma 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!