Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen konyhai kütyüt kell...

Milyen konyhai kütyüt kell vennem?

Figyelt kérdés

Férfi vagyok, egyedül élek, alapvetően az életben maradásért sütök-főzök, minél kevesebb időm akarom erre szánni. Továbbá mániám az energiatakarékosság, ez kiemelt szempont.


A mikróm most romlott el, ebben sütöttem "süteményt" (tk liszt, tojás, cukor, víz, fagy. gyümölcs), a mikrónak volt grill funkciója de sose használtam valamiért. Van még egy villanytűzhely, aminek a sütő részét nem nagyon használom, mert sok idő(10p) amíg bemelegszik és nem energiatakarékos. A tűzhelyen sütök csirkemellet serpenyőben, főzök lencsét, bulgurt, zöldséget.


A mikrós süti ízélménye nem annyira nyerő, talán van alkalmasabb eszköz süti sütésre és nem kell több időt vacakolnom vele. Tőlem sülhet tovább csak nekem ne kelljen vele többet dolgozni.


A mikróban a sütin kívül sütöttem tojást, meg a bolti fagyasztott panírozott dolgokat. De előfordult már sütőtök is.


Ami eszembe jut megoldás:

1. Légkeveréses mikró, ez outletből rendelve 60 ezer.

2. Egy sima mikró + air fryer


Egy használt sima mikró kb 10 ezer, plusz van helyben(Veszprém) egy eladó airfryer 7 ezerért. Lehet használt cucc is.


Mit javasoltok?


júl. 26. 14:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ez lenne a használt airfyer: [link]


Az airfryer mellé pedig egy sima mikró, újan vagy használtan.

júl. 26. 14:19
 2/11 anonim ***** válasza:
A mikrot a sütemény sutesen kívül mire hasznalod?
júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Tojást meg a bolti fagyasztott panírozott dolgokat sütök a mikróban. Néha kávémelegítés vagy sütőtök sütés is történik.
júl. 26. 14:34
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tojást a tűzhelyen is lehetne sütni. Melegítésre szintén kiváló a tűzhely. Csak egy sima mikrot eg egy airfryerr vennék a helyedben.
júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A bolti fagyasztott dolgokhoz szuper az airfryer
júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyesmit és szevasz. Meg egy olcsó mikrót a melegítéshez. Dettó pasi vagyok, nagyjából ennyim van nekem is, szinte mindenre elég.


[link]

júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

6


Van villanytuzhelye. Azon tudna melegíteni. A mikro sütő funkcióját teljesen kiváltaná az airfryer

júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
#7: Ja, tényleg!
júl. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az említett süti szempontjából mi a különbség a


-simán mikróval sütött süti(ezt ismerem, állagra és ízre nem annyira jó)

-mikróval grill módban sütve

-airfryerel sütve

-crisp funkcióval sütve


Melyikkel lesz a legfinomabb?

júl. 26. 15:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Mikróval sose sütöttem... A grill felül pirít, a crisp meg ropogós ugye, egyik se passzol a sulihoz szerintem. Az airfryer konkrétan mini legkevereses sütőkent működik, tehát a süti is oylan lesz benne, mint egy sima sütőben
júl. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!