Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi készíthető az alábbi...

Mi készíthető az alábbi alapanyagokból: tofu, president camambert sajt, kaukázusi kefír?

Figyelt kérdés

Na szóval, a mai Penny munchom nem volt túl sikeres, bár ez nézőpont kérdése.

Szegény kefírt sose szerettem, max tökfőzelékbe (jobb, mint tejföllel), tofut sose ettem, azt se tudom, milyen az íze, állaga.

A camambert is annyira van meg, hogy anno apukám sokat ette, de a szaga nekem nem volt túl kedves.

Na szóval mivel mindnek ma jár le a szavideje,a fentiek lazán a fagyasztóban landoltak, tehát csak készétel jöhet mindből szóba.


A kérdés adott: mit lehetne belőle kreálni, ami finom is, nem is büdös (camambert) egy átlagos étrendű családnak.

Esetleg valami rakott tészta, rakott zöldség?

Ti mit főznétek belőle?


júl. 22. 18:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
mivan? mi az a penny munch? A pennyt ertem a bolt...de a munch?
júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

A munch ételmentés. Egy applikáció segítségével olcsóbban lehet megvenni aznapi lejáratos ételeket. Pl. A Penny vegyes munch féláron. Viszont igazi zsákbamacska. Megveszed a csomagot úgy, hogy nem tudod, mi van benne. Üzletek, pékségek, éttermek is csatlakoztak.


[link]

júl. 22. 20:29
 3/12 A kérdező kommentje:

Konkrétabban: van egy applikáció, ahol kijelzi, a környéken melyik üzlet mit tett fel. Általában csomagok vannak, pl. Spar pékáru, előző napi, 1500 Ft értékű péksütemény 600 Ft. Vagy zöldség-gyümölcs 3000 helyett 1200, ha jól emlékszem. A Penny félárú, 3000 helyett 1500. Lefoglalod, kifizetés, érte mész.

Volt, hogy tele volt túró rudival, de olyan is, hogy teljesen vegyesen, egy komplett napi kaját összehoztam belőle.


De most az a lényeg, hogy olyan ételek voltak ma benne (más egyéb mellett), amihez kreatív ötleteket szeretnék kapni.


Egyébként két csomagot szoktam venni, a mai két csomag tartalma: 2 Camambert sajt, 2 tofu, 2 db 450 lm-es laktózmentes kaukázusi kefír, 2 kis csomag Erdélyi szalonna, 2 csomag szeletelt Trappista light sajt, 2 őszibarackos-müzlis joghurt, 1 kaliforniai paprika.A kettő együtt 3000 Ft volt.

júl. 22. 20:42
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

A helyedben szendvicseket csinálnék.

A cambertnek semmi baja 5 nappal se a lejárat után.

A tofut meg alaposan fűszerezd mert anélkül nincs íze, szeleteld fel és süsd ki serpenyőben minimális olajon. Kisülés után még 3 napot eláll.

Tofu mehet pl hunuszos kenyérre zöldséggel.


Ha meg mindent el akarsz használni akkor házi kenyerlángoa. Tésztába beleborithatod a kefírt víz helyett, mehet rá tejfölös alap, a tofu szeletek vagy kockák és a camambert szinten szeletelve vagy kockazva es be a sutobe.

Sules utan meg minimum 3 napot eláll

júl. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

tofuból van több féle:


silken (lágy) : miso levesbe


firm (kemény) kinyomkodod, és megsütöd olajban

júl. 23. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Camambert sajtot apáca rácsra beírdalod, teszel rá mézet, fûszereket, és berakod a sütõbe. Az olvadt sajtba mártogathatsz almát, diót, fügét, kenyér csipszet.


[link]

júl. 23. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%
Köszönöm ismertem csak nem ott elek ezert a nevet nem vagtam. Itt too good to go a neve, kb 10 eve van mar :-D
júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket, a langalló beindította a fantáziámat. Viszont a nagy kérdés: a tofut csak natúrban tegyem rá, vagy fűszerezzem valahogy? Ha az utóbbi, akkor hogyan? Mármint a technikai része érdekelne leginkább.
júl. 23. 19:42
 9/12 anonim ***** válasza:

Milyen tofud van?


Olyan az állaga, mint a mozzarella sajtnak, vagy mint a puddingnak?

júl. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Bármilyem izvilág mehet. Zöldfűszeres olaszos / pirospaprikás hagymaporos magyaros / indiai keverék stb.

A tofunak magában nincs íze. Pegjobb ha pácolod. Minimalis olaj meg a fuszerek. Szeleteled vagy kockazod ea onnan technikaban pont ugy mint barmilyen husszeletet

júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!