Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet még csinálni a...

Mit lehet még csinálni a tökből, cukkiniből?

Figyelt kérdés

Kaptunk a szomszédtól cukkinit, illetve tököt is. A tökfőzeléket nem szeretjük a párommal így az kizárva, a sima tökből nem tudom mit csinálhatnánk még. Ötletek?


Illetve a cukkinit nagyon szeretjük, volt az utóbbi időben rakott, rántva, töltve, illetve tócsni is belőle. Van még bármi amit készhetnénk belőle?


Lehetőleg olyan ételeket írjato kérlek, amit munkába is tudunk hozni :) (mikró van az nem akadály)


júl. 3. 10:28
 1/9 Antiszociális lény ***** válasza:
83%

Cukkinit le lehet szelni zöldség spirálozóval, így a tésztát ki tudja váltani. Pl Bolognai szósszal.


De egyébként én többfajta tészta ételbe el tudnám képzelni a cukkinit apó kockákra vágva. Pl Tonhalas-tejszínes, csirkés, zöld pesztós stb. Szóval így lehetőségek a cukkinire szerintem sok van.


Csinálhatsz belőle más hússal is rakottat. Sertéssel, csirkemellel is.


Sőt, lehet csinálni ilyen ragu szerű szójás kínai büfés cukkinis csirkét is és köretnek hozzá rizst enni.


A tököt meg szerintem szimplán majd kirántva, ha nagyon nem vagytok főzelék szeretők.

júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem vagyok tökfőzelék rajongó, de őrölt köménymaggal, habarással finom lett. Kaporral, paprikás rántással én sem szeretem.
júl. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Lecsónak is nagyon jó, a tök és a cukkíni is.
júl. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Töltött cukkini.
júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%

Tökfőzelék, cukkini főzelék.

Cukkini krémleves, cukkini tócsni. Darált hússal töltött cukkini. Rántott cukkini, rántott tök.

júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Cukkini pörkölt vagy fasírt.Cukkonis tejszínes gnocchi.
júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Tökös-mákos rétes, töltött tök, felcsíkozva kovászolni, mint az uborkát, savanyanyúság.
júl. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha zsenge a cukkini akkor lereszelve so bors tejföl fokhagyma. Megse mondanád nagyon, hogy nem uborka.
júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi főzeléknek meg rántva szoktuk enni. De hallottam már hogy van aki cukkiniből és citromból lekvárt főz.
tegnap 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!