Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen fajta szalonnát "haszná...

Milyen fajta szalonnát "használtok" szalonnasütéshez?

Figyelt kérdés
Sokan erre a zsírszalonnára esküsznek, de én azt nem szeretem. Én szalonnából is a húsosabb fajtát kedvelem és arról is tud lecsöpögni zsír. Erdélyi, kolozsvári, csécsi, császár, főtt, füstölt? Minden érdekel kinek mi vált be nyárson való sütéshez.
jún. 20. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Mi mindig sima füstölt szalonnát (kenyérszalonna) szoktunk sütni, én nem szeretem a fehér zsírszalonnát.


A húsos kolozsvárit, császárt airfryerben szoktam sütni otthon, amikor sült szalonnát kívánok, szerintem ezek a fajták nem elég zsírosak klasszikus szalonnasütéshez, amikor zsíros kenyeret csepegtet az ember.

jún. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Sima füstöltet
jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyszerű füstöltet.
jún. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakmabeli, így tévedhetek is, de a zsírszalonna nekem az a teljesen nyers, sima szalonna, amit felkockázunk és kisütünk zsírnak. Annak melléktermékes a tepertő.

De terjed a zsírszalonna szó a füstölt csemegeszalonnára is. Nem tudom az okát. Akárhogy is van, én füstöltet szoktam sütni. A húsosakat nem szeretem.

jún. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet nyilván húsos szalonnát is de egyébként füstölt vagy sós szalonnát szoktak.
jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

Igazából azt sütsz, amit szeretsz, én erre jöttem rá.


Évek óta nem sütöttem szalonnát, mert legutóbb nagyon zsírosnak találtuk, és senki nem ette meg. Mindenki inkább csak a zsíros kenyeret ette, de a szalonna nem fogyott el.


Azóta inkább vegyes nyársakat csinálok, ezek gyorsabban is készvannak, és el is fogynak.

Gombát, hagymát, joghurtba pácolt csirkét, citromos pácolt marhát, pritamin paprikát szoktunk sütni.

A húsokat jó picire kell vágni, hogy átsüljenek.

jún. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A 4-esnek igaza van, a zsírszalonna a nyers zsírszövet, amiböl a zsírt sütik ki és marad a tepertö.

Az a füstölt szalonna, ami csak zsíros részböl áll, legfeljebb kenyérszalonna lehet vagy füstölt csemege szalonna, a legtöbben ezt sütik nyárson is.

Én jobban szeretem a húsosat, de csak akkor, ha több a zsíros rész benne, mint a sovány, húsos.

jún. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyományos füstölt szalonnát, ami nem húsos
jún. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Igazából végig kell próbálni, mert hatalmas különbség van a márkák között és sajnos a 90%-uk ehetetlen selejt.
jún. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!