Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell túróval töltött...

Hogy kell túróval töltött zsemlét csinálni?

Figyelt kérdés
Multkor csináltam, és elfelejtettem :S Itt csak tejes verziót találtam, csak emlékszem, hogy nem kell bele, és ezért nem is vettem. Fél kiló túróból csináltam nyolc zsömlét, de mi kell bele? És meddig süssem?
2010. okt. 20. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont most csináltam!Levágom a zsemle tetejét,kiszedem a belsejét.Amit kiszedek azt hozzárakom a túróhoz és ízesítem.Cukor,reszelt citromhéj,vaniliáscukor,fahéj.Összekeverem és beletöltöm a zsemlékbe.Egy kis lekvárt szoktam még a túró tetejére rakni.Rárakod a levágott tetejét.Megszoktam kenni a zsemlét tejjel,így jó ropogósra sül.
2010. okt. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb 15-20perc,közepes hőfokon.Közbe nézzél rá,de ha már illata van akkor jó.
2010. okt. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. okt. 20. 18:22
 4/7 anonim válasza:
mi úgy szoktuk, hogy a zsemle mind a két felét megtöljük túróval, és rakunk hozzá mazsolát is :)
2010. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kávé tejszined sincs otthon? egy pöttyöt belekeversz 1 dcl vizbe, és azzal permetezed be. Beáztatni ugysem kell a zsömlét. Esetleg fesd be felvert tojásos vizzel kenő tollal.
2010. okt. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült?
2010. okt. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
elfogyott mind :) elvittem négyet suliba, mire visszaértem, megdézsmálták..
2010. okt. 21. 18:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!