Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi vizet kell a rizshez...

Mennyi vizet kell a rizshez tölteni?

Figyelt kérdés

[link]


1 pohár rizshez tettem 2 pohár vizet és ilyen trutymos vizes fos lett.

Szóval az 1:2 arány nem jó


2023. nov. 19. 16:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ez kizárólag egyéni ízlés dolga. Valaki a trutymósat szereti!
2023. nov. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Ja, és a "Társadalomtudományok és bölcsészet" kategóriában - hát, bizony nemcsak a rizsbe jutott túl sok víz, hanem a toronyszoba is beázott - gratulálok!
2023. nov. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
1:2
2023. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Próbáld ki így, de normális rizst vegyél.. Jázmin vagy basmati.


1. felhevítem a sima edényem.

2. Belefújok az oliva olaj spray-el, majd bele nyomom az 1 bögre rizst és pirítom.. keveregtem és mikor látszik, hogy egész sok rizs szem pirult..

3. Nyomok bele egy tk sót.

4. öntök hozzá 2 ugyanolyan bögre FORRÓ (vízforralóban melegítem fel) vizet.. majd lefedem és 12 percig fel se nyitom. (lassú lángon alacsony hőfokon)

5. kinyitom és átkavarom, majd visszafedem és állni hagyom kb 5 percet és kész a tökéletes rizs.


Egyébként 1:1,8 arány is lehet, de én tökéletes pergős rizst szoktam csinálni, ha úgy csinálom ahogy leírtam.


(Mellesleg a rizs minősége sokat számít!)

2023. nov. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

mindig 1:2 az arány, de térfogatra és nem tömegre.

amiket elronthattál

- megmostad a rizst és nem számoltad bele azt a vizet amit a rizs felvett mosás közben és azon túl tettél kétszer annyit

- nem térfogatra hanem tömegre mérted ki a rizst. tehát nem 100 gr rizs és 200 gr víz hanem egy edénybe teszed a rizst és utána ugyanabba kiméred a vizet 2x

- keverni nem szabad közben, legnagyobb eséllyel ez lehetett a hiba mert kioldja a keméynítőtartalmat és besűríti a vizet amit felszívnia kéne és ilyen trutymós lesz

- nem főzted elég ideig

- nem pároltad hanem főzted (mikor az alján van még pici víz, akkor el kell zárni és várni hogy feső alatt megpárolódjon)


mindig tökéletes rizst főzök és sose olyan mint neked és 1:2 arányban

2023. nov. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A nagy Levin ***** válasza:
32%
Ki kell tapasztalni. Különböző fajta rizsekhez más-más arányban kell vizet önteni. Általában ez 1:1,5 - 1:2 között van.
2023. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A nagy Levin ***** válasza:
32%
Általánosságban elmondható, hogy az 1:1,9 - 1:2 a legtöbb rizshez megfelelő.
2023. nov. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7%

Másfélszeres vízzel kell felönteni .

Milyen 1:2-t írkáltok ti szerencsétlenek...

2023. nov. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%
1 pohár rizshez 1,8-max 2. Szerintem itt az volt a baj hogy kevergetted miután már rá ontotted a vizet.
2023. nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem kevertem egyáltalán
2023. nov. 19. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!