Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit ronthattam el? Annyira...

Mit ronthattam el? Annyira ragadós lett a mézeskalács tésztája ,hogy a kezemről sem akart lejönni..képtelenség lett volna kivenni az edényből.

Figyelt kérdés

Most csináltam volna életemben először, de bepánikoltam és tettem hozzá nem kevés lisztet,és most a hűtőben van, de félek ha majd megsütöm,ehetetlen lesz. Ráadásul a recept sem írta,hogy pihentetni kellene a tésztát,vagy bármi. Ezt használtam: Rögtön puha mézeskalács

33 dkg liszt

10 dkg porcukor

1 ek mézeskalács fűszerkeverék

1 tk szódabikarbóna

10 dkg vaj

1 dl méz

1 db tojás


Érdemes lesz még kisütnöm azt a tésztát és dobjam ki? És fogalmam sincsen,hogy mit rontottam el, mert ezt a receptet követtem..


2023. nov. 4. 17:44
1 2
 11/12 harebell ***** válasza:
100%
Én is a kérdező által írt recept szerint sütöm (csak a cukrot csökkentem kicsit), a recept jó. Hűtőben áll nálam egy napot, utána könnyű vele dolgozni.
2023. nov. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is a kérdező által leirt receptet használom (én a cukrot csökkentem kicsit) , de hűtőben pihentetem egy napot. Így teljesen kezelhető. Éppen a tegnap összeállított 1 kg lisztből sütöttem meg ma egy adagot.
2023. nov. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!