Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hagymalekvárt lehet valamilyen...

Hagymalekvárt lehet valamilyen módon tartósitani?

Figyelt kérdés

Karácsonyra gondoltam ajándékok mellé, szépen feldiszitett üvegben.

Ha olajat öntök a tetejére (amit később le tudnak szűrni), az meddig tartósit?

Szükséges a hűtő, h tovább elálljon?


2010. okt. 19. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!

tegyél a tetejére szalicilt egy késhegynyit. Ha a többi befőttnek jó, szerintem annak is jó.

2010. okt. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Mindent lehet úgy tartósítani, hogy nem teszel bele semmilyen tartósítószert sem. A titok a következő: Az üveget és a fém tetőt mosd el hipós, mosogatószeres vízben, alaposan öblítsd le. Majd az üvegeket süsd ki sütőben 100 fokon kb 10 perc elegendő (+a felfűtés). A fém tetőket főzd ki lobogó vízben, itt is kb 10 perc. Ha lekvárt raksz bele akkor amint megfőtt forrón bele kell tenni vigyázva, hogy az üveg szája ne legyen lekváros, rögtön lefedni és és fejre fordítani. Hagyod kihűlni és mehet a spájzba, de egész felbontásig fejtetőn kell tárolni. Befőtt esetén gyümölcs az üvegbe, rá a szirup és a tető, majd vízfürdőben gyöngyözésig melegíteni (forralni)olyan fazékban amit le tudsz fedni. Ha kész akkor ezt is rögtön fejre fordítani a többi ua. mint a lekvárnál. Puszi! Sok sikert!
2010. okt. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A fejre állitós módszer jónak tünik, csak én ebben az esetben nem tudom alkalmazni. Két helyre utazunk karácsonykor, egyik 250, a másik 100 km-re van, nem hiszem, hogy meg tudom oldani a fejen szállitást :(

Az olajos megoldásom milyen?

2010. okt. 20. 07:11
 4/4 anonim válasza:
Ez olajos megoldást még nem próbáltam, elvileg működhet.
2010. okt. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!