Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig maradnak el az ételek...

Meddig maradnak el az ételek a hűtőben?

Figyelt kérdés

Most tervezek elköltözni egyedül albérletbe, és most jutott eszembe, hogy mondjuk egy fazék lencselevest nem fogok megenni egy nap alatt. :D


Vegetáriánus vagyok, tehát hús nélkül volna. Kb meddig maradna el a hűtőben probléma nélkül? Mondjuk egy hét alatt nem lenne vele baj?



2023. okt. 20. 10:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egy hét már nagyon maximális.Max 3-5 nap ameddig jó egy étel.
2023. okt. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ameddig biztos jó az étel íze az kb 3 nap. Én ugy szoktam hogy vasárnap elkészítem és szerdáig van kajám. Tovább nem is enném és kockázatos hogy megromlik.
2023. okt. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszike mindenkinek! Akkor max 3 nap lesz. :)
2023. okt. 20. 10:46
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Nekem ha vasárnap főzök akkor szerdán még gond nélkül eszem. Csütörtökön már ételfuggo. Pl gombát nem ennék.

Amit javaslok az a fagyasztás. Általában ha tul sokat fozok akkor fagyazstom es meglepoen sokminden birja

2023. okt. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Van ám többféle méretű lábos/fazék, csaxólok! :D
2023. okt. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miért kell egy lábasnyit főzni? Én is magamra főzök, maximum 2-3 adagot :D, de amúgy, ha marad, lefagyasztod, kész.
2023. okt. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok, még egy gondolat: bizonyos összetevőkkel azért jobb nem játszani. Gombát max. 24 órára hűtőben, utána nagyon alaposan melegíteni, és ha még marad akkor kuka. Tojásos, tejszínes, tejfölös ételekkel szintén óvatosan. Levesbe tésztát ne tedd bele, külön tovább eláll. Főtt tészta, rizs szintén érzékenyebb, könnyebben elszaporodnak benne a baktériumok. Úgy általánosságban ha marad akkor hűlés után azonnal hűtőbe, egy adagot szedjél ki belőle melegíteni, jó alaposan át kell melegíteni és a maradék újra vissza a hűtőbe. Paradicsomosat ne tárolj alumíniumban. Egyébként én 2x, nagyon max. 3x eszek szívesen ugyanabból az ételből már csak ezért sem főzök óriási adagokat (vagy főztem, amikor egyedül laktam).
2023. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hatalmas köszönet! Szükségem volt ezekre a tippekre.
2023. okt. 20. 16:47
 9/12 anonim ***** válasza:
15%

most nem azer...de hany eves vagy? :-D

Gondolom vagy mar 15...talan 17 .. sot jobb esetben 18..

Es nem tapasztaltad még hogy bizonyos dolgok meddig allnak el ILLETVE hogyan gyere rá ha már romlott? :-D


Es anyád igy elenged barhova is költözni?! :-D

2023. okt. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálam az van, hogy minden jó még másnap, esetleg harmadnap, utána már csak bizonyos ételeket eszem meg. Így is lövöm be az adagokat. Nem fagyasztok, nekem undorító a fagyasztott kaja.


Kilences, hát, van némi igazad, nekem is megdöbbentő hogy felnőtt emberek úgy szembesülnek az élet alapvető dolgaival az első elköltözésnél mintha egész nap anyuci szolgálta volna ki őket. Valószínűleg ez is volt. Nálunk öcsém csinálta ezt, amikor elköltözött albiba, az első hónapban két ételmérgezést is kapott, de utána belejött. Annyit kellett volna tennie hogy néha felemeli a s...gét, és a konyhában körbenéz, hogy működnek a dolgok.

2023. okt. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!