Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Búzadara-tej arány?

Búzadara-tej arány?

Figyelt kérdés

100g búzadarát szeretnék megcsinálni 1 adagnak. Viszonylag sűrűn szeretném, nem pedig "folyós" állagúra.

Kevergetés mellett 150g tojásfehérjét is szeretnék belekeverni a fehérjetartalom miatt. (edzeni járok, a zabot meguntam és most kísérletezgetek.. :D)


Hány liter tejet öntsek hozzá? Van, ahol 1 litert írnak, de hát ez rengetegnek tűnik úgy, hogy 1 adagnak szeretném megcsinálni.



2023. júl. 21. 11:48
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom miért akarsz főtt tojásfehérjét a tejbegrízedben, de az 1 liter tej nem irreális. Használhatsz 8 decit ha sűrűn akarod, de annál kevesebb folyadékot én tuti nem használnék.
2023. júl. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1#

A fehérjetartalom miatt. A tojásfehérje íztelen, + térfogatra is több lesz maga az étel.


A zabot ugyanígy csináltam, szinte észre sem vettem, hogy benne van a tojásfehérje. +20g fehérje és jóval több térfogatra is, mintha simán csinálnám.

2023. júl. 21. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

Ahány deci, annyi evő kanál griz.

Ha sűrűbben szereted akkor plusz egy evokanal kell még

2023. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
A tojásfehérjét NEM főzés közben kell hozzáadni, hanem a legvégén, miután! lehúzod a tűzről. Akkor nem fő meg, de nem is marad teljesen nyers.
2023. júl. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem kísérleteztem fehérjés tejbe grízzel, de:

Az egy liter megfelelő sűrűbben min. 7,5/8 dl kellene.

Ha a tojással elrontod, akkor emlékezz, hogy idegenek a gyakorin ellenezték hogy ezt tedd.

2023. júl. 21. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 harebell ***** válasza:
55%

Miért rontaná el tojásfehérjével? Semmit nem ront rajta, nyugodtan bele lehet keverni.

Én még úgy is szoktam, hogy külön felverem habbá a fehérjét és azt keverem hozzá, miután hűlt valamennyit a tejbegríz. Habos, behűtve pedig szinte mousse szerű állaga lesz.


Az arányoknál én is az egy deci/egy evőkanált használom, ha lassan sokáig főzöd, nem marad folyós, de tehetsz hozzá plusz egy evőkanál darát.

2023. júl. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

"ez rengetegnek tűnik úgy, hogy 1 adagnak szeretném megcsinálni."


Persze, hogy rengetegnek tűnik, a főzés az nem olyan, hogy követi a fantáziáidat...

Olyan, mint ha azt mondanád, fél kiló száraztésztát akarsz megcsinálni 1 adagnak. Sok sikert, fél kiló száraztészta az 5 adag, +- 1 .


1 adag tejbegríz az fél liter. Fél liter tejhez 5-6 deka búzadara kell.

Ha 10 dekát raksz bele, és úgy eszed meg, akkor majd iszol rá fél liter vizet, és benned dagad meg.

2023. júl. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%
1 l tejhez használok 7 evőkanállal.
2023. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56%
1 dl tejhez 1 evökanál darát szoktam venni, 2-3 dl-böl lesz egy mélytányérnyi.
2023. júl. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem se grammokat merj hanem Evo kanalakat. Jobban kimutatták az arányokat.
2023. júl. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!