Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Másnak is olyan nehéz kitaláln...

Másnak is olyan nehéz kitalálni és kínlódás hogy mit főzzön a családnak?

Figyelt kérdés
2023. jún. 8. 14:00
1 2
 1/13 anonim válasza:
82%

Persze...sajnos.

A konyhapénzre fordítható összeg már nagyon kevés lett az évekkel ezelőtti megszokott ételekhez.

2023. jún. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Az áremelkedések miatt több tervezést igényel, de nincs nagy gond. Somat inspirálódok a neten, több napra főzök.
2023. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Évek óta menuterv alapján főzök, egy hétre előre megírom hétvégenként. Van egy csomó konyhamagazinom, ott az internet, gyorsan és egyszerűen lehet ételeket keresni.
2023. jún. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy ilyen időszak, pedig amúgy nagyon szeretek főzni, sütni, receptekkel kísérletezgetni, egy csomó nemzet konyháját szeretem. Nyitottam egy excel táblázatot, beleírtam az összes olyan ételt amit szívesen eszünk itthon és amit szívesen főzök. Összegyűlt vagy 75 recept, így amikor épp nincs ötletem rá szoktam nézni és szinte mindig találok valamit. Emellett nézek főzős, kajás videókat, ilyesmit, onnan is akad néha jó ötlet.
2023. jún. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mostanában igen, semmi kedvem gondolkodni se rajta.
2023. jún. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Igen! Komolyan mondom kitalálni hogy mi legyen a kaja, a legutálatosabb házimunka számomra. Utána már zokszó nélkül megfőzöm, de gyűlölöm megtervezni. A vége sokszor az hogy szendvicset vagy péksütit eszek mert nincs ötletem.
2023. jún. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, megkérdezem, mit ennének, összeírom, és menüterv 3-4 napra. Nem több öt percnél, bár nálunk senki sem válogatós.


Exem az volt, neki következetesen semmit nem főztem, mert mindenre húzta az orrát :D

2023. jún. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 qborka ***** válasza:
79%

Igen,mert párom kevés ételt szeret én pedig unom mindig ugyanazt főzni.


Kétfelé főzni sem kedvem,sem időm sem pedig pénzem nincs.

2023. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én is menüterv alapján főzök, 2 hétre előre összerírom, mi lesz az ebéd és vacsora. Így sosincs ez a kínlódás, hogy gondolkodni kell, mit főzzünk, mindenki azt mondja, nem tudja, valami hiányzik a kajához meg ilyesmi.


A menüírás is igénybe vesz nyilván egy kis időt, de nem sokat, a neten nézek receptet azokra a napokra, mikor nincs ötletem.

2023. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

A heti menunk :

Hetfo hideg reggeli

Ebed :Vasarnaprol megmaradt husleves zoldsegek fott hus , masodikra spagetti bolognai martassal

Vacsora lassagne a maradek bolognai szoszbol . Itt kicsit sok volt a teszta dehat most igy alakult


Kedd reggeli fott tojas sonkaval kenyerrel. A sonka fozovizet eltaktam szerdara

Ebed brokkolikremleves 1 fej brokkolibol es a maradek huslevesbol masodiknak roston csirke parolt zoldseggel es rizzsel

Vacsi szendvics


Szerda reggeli muzli gabonapehely tejjel

Ebed habart bableves a sonka fozovizebol es lekvaros buktat es kakaos csigat sutottem hozza + 1 adag rizs es zoldseg megmaradt vacsirol csirkemellet sutottem hozza naturan az egyik fiamnak

Vacsira is maradt suti tejjel es szendvics


Csutortok reggeli kavart tojas szalonnaval es hagymaval

Ebed bableves es makos guba

Vacsi maradek makos guba es sutottem le csirkecombot es szarnyat majorannasan krumplipurevel


Holnap reggeli szendvics

Ebedre hideg gyumolcsleves lesz ( cseresznye es eper alma + minimalis malna mert ezek terembek itthon most

Grizes teszta lekvarral

Vacsira pedig rakott csirkemellet tervezek bulgurral


Szombat

Reggeli ki mit talal szendvics muzli stb

Ebedre a gyumolcsleves es a rakott csirke bulgurral

Vacsora szalonnasutes


Vasarnap reggelire amerikai palacsinta

Ebedre egy gulyaslevest vagy ragulevest gondoltam meg majd kiderul hogy kerul e bele tejfol

Rantott hus rizs vagy krumpli de lehet mind a ketto es ecetes salata

Vacsora pizzat sutok


Ha igy megtervezed a heteidet sokat tudsz dporolni mert max 2x esztek ugyan azt es azt is kulon napon . Szerencsere az en csaladom mindent szeret es sokszor kernek valamit a gyerekek azt ha tudom akkor masnapra beillesztem de ha nem akkor kovetkezo hetre ugy vasarolok mert alltalaba szombaton megveszem a heti adagot igy nincs pazarlas…

Miota ezt a rendszert hasznalom sokkal kevesebb etel megy a moslekba es tobb 10 ezer forint marad a penztarcankba

2023. jún. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!