Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Krumplival sűríteném a babfőze...

Krumplival sűríteném a babfőzeléket. Milyen lenne úgy?

Figyelt kérdés

Néztem több receptet is, (sosem csinálok kaját egy recept alapján, mindig összeállnak a fejemben a variációk) de sehol sem láttam olyat, hogy krumplival tennék azt. Eleve illik hozzá.


Liszttel az a baj, hogy egészségtelenebb, illetve hogy jobban elvesz az étel ízéből, míg a krumpli kicsit ízletesebbé teszi.


Szóval úgy képzeltem el, hogy a már megfőtt babot a vízben (amiben minden fűszer, hagyma, stb… benne van)

krumplival dúsítom.

A krumplival annyit tennék csak, hogy apróra vágom, s minimális vízben megfőzöm, majd botmixerrel egy homogén masszát kreálnék belőle, amihez hozzáadnám a tejfölt. Ehhez tennék egy pici lét, majd hozzáönteném a babfőzelékhez és felforralnám.


Mit gondoltok erről, milyen lenne így? Néha kísérletezek a konyhában, de nagyon félek attól hogy elrontom.


2023. máj. 22. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Elvileg müködhet, de - hogy valami szokatlant mondjak -, én soha nem sürítem a bablevest, kevesebb vizzel készítem, így nem híg, esetleg csipetkét teszek bele, az valamennyire megköti a levét.

De a krumpli-ötlethez: a krumplit ne vágd apróra, hanem mint a paprikáskrumplinak szokás, a babbal együtt fözd meg, utána szedd ki és krumplitörövel törd össze. A botmixertöl ragacsos lesz. Az összetört krumplit tedd vissza a bab mellé és forrald még egyszer össze. A tejfölt meg a tányérban adagold hozzá.

2023. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1# Babfőzelék! Nem bableves. Azzal megy pürésítés nélkül is.


A második bekezdésed alapján pedig… Túl van a főzés bonyolítva.

2023. máj. 22. 22:38
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

A szárazbabot nem kell feltétlenül sűríteni, besűríti magát.

A zöldbabot próbáld meg saját magával sűríteni, egy részét visszaturmixolod.

2023. máj. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
Ennyi erovel tegyel bele krumpli kemenyitot kicsit.
2023. máj. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Én simán krumpli püréporral szoktam.

És nagyon finom,laktató étel.


(Nem minden krumpli fől szét)

2023. máj. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5# Soha az életben nem fogok semmit sem porral helyettesíteni. Az összes ilyen szart ki kéne dobni.

Amúgy kipróbáltam, tök jó massza lett a krumpliból.

2023. máj. 23. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!