Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha életemben először csinálok...

Ha életemben először csinálok egy ételt, arra van esély, hogy finom legyen?

Figyelt kérdés
Én egy nagyon fiatal nő vagyok, szeretek főzni, de én zömében csirke rizst eszek, szóval se süteményt, se levest stb nem eszek, és nem is készítettem még ilyeneket. Viszont most úgy alakult, hogy megyek Németországba idősgondozónak, és nekem kell majd főzni a néninek, emiatt elég stresszes vagyok.

2023. máj. 17. 15:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Hát igazából ha egy jó recept szerint csinálsz valamit akkor jó kell hogy legyen.
2023. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
94%

Van rá esély, de elöször jó recept kell hozzá, másodszor meg pontosan úgy kell elkészíteni, ahogy a receptben van, eleinte semmit nem szabad helyettesíteni, úgy csak nagyobb rutinnal lesz elfogadható az eredmény.


Viszont Németországban egész más az ízlés, a kifejezetten füszeres, csípös, paprikás, zsíros/olajos ételeket nem feltétlen szeretik, föleg az idösebbek. De ha családhoz mégy (legalább is így értem a kérdésedböl), kérdezd meg, mit és hogyan szokták elkészíteni. Nem kell feltétlen mondani, hogy nem tudsz igazán fözni, csak azt, hogy nem ismered a német ízlést meg az adott családét.


De rengeteg videeót találsz a neten, ahol konkrét ételeket készítenek, keress olyasmit, amit megennél és próbáld a videó segítségével megfözni. Annyira nem bonyolult, és rövid idö alatt sok trükkre rájössz.

2023. máj. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a kettes válaszoló jót írt, DE:

Idősgondozáskor elsősorban az idős ember orvosának az utasításait kövesd az ételek elkészítésekor. Pl nem főzhetsz "finomat", ha tiltott a sok szénhidrát, akkor nem főzhetsz sajtos tésztát. Vagy kötelező az alacsony sótartalom, akkor felejtsd el a sonkás szendvicset reggelire. Lehet, hogy allergiás bizonyos ételekre, akkor abból az ételből még a te számodra sem lehet a házon belül (pl mogyoró allergia esetén).

Tehát, mindenekelőtt tisztázd, hogy az orvosai milyen táplálkozási utasitásokat rendelt az idősnek. Utána, aszerint, hogy mit ehet, keress recepteket, és kövesd a recept és az orvos utasításait.

Mérlegelned kell azt is, ha pl. adott gyógyszert szed, és azzal a gyógyszerrel nem ehet bizonyos gyümölcsöket - ez ritka, de előfordulhat)

Ha az idos ember nem teljesen demens, és kicsit aktiv még, akkor bevonhatod, lehet, hogy még örül is neki, ha tanithat téged, mert ez egyfajta aktivitás neki.

2023. máj. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát kezdődő demenciája van a hölgynek, illetve nincs semmilyen allergiája. Azt tudom, hogy nem annyira fűszereznek, na nekem ez is furcsa lesz eleinte, erre nagyon oda kell figyelnem, mert brutál fűszeresen főzök.
2023. máj. 17. 17:05
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
De mit főzöl brutál fűszeresen? A csirkés rizst? :D
2023. máj. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen rengeteg fűszert használok hozzá, meg a rántottához is. Meg eszek salátákat ahhoz is.
2023. máj. 17. 17:50
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

A kezdo demenciaval boldog lesz a neni, hogy "tanit" teged, ezzel kicsit oldhatja a demenciabol adodo frusztraciojat. Tartsd ot aktivan, amennyire lehet (segitsen fozni ha tud, menj vele setalni, ha szeret zongorazni, hallgasd lelkesen, stb, plusz legyezd a hiusagat "nagyon csinos tetszik lenni, olyan jol all onnek ez a bluz/cipo/stb").

Ha a neni/bacsi szeretni fog teged, akkor par ev mulva a francia rivieran tudsz venni egy haroszobas hazat magadnak (mert a csalad nagyon halas szokott lenni, ha a szuleik szeretnek teged)

Ha viszont az idos demens beszologat, arra sose reagalj, illetve csak kerdessel, es fuggetlenul attol, hogy pl azt mondta, hogy rohadj meg, akkor te kerdezd meg tole pl. "mi a velemenye, lecsereljem a puloveremet egy vilagosabb szinure?" vagy "mit tetszik gondolni, fog ma esni az eso?"

2023. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

"Ha a neni/bacsi szeretni fog teged, akkor par ev mulva a francia rivieran tudsz venni egy haroszobas hazat magadnak (mert a csalad nagyon halas szokott lenni, ha a szuleik szeretnek teged)"


Ez mondjuk hülyeség, ennyit soha nem fog kapni, márcsak azért sem, mert aki külföldi ápolót keres, az nem a gazdag kategória, hanem inkább az alsó középszint. ÖK rendes fizetést adnak, de abból meggazdagodni, föleg ilyen szinten soha nem fog a kérdezö.

2023. máj. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem ebből szeretnék milliomos lenni, viszont 19 vagyok, estin csinálom az érettségit, két év múlva fogok leérettségizni, utána tovább akarok tanulni. Meg van ez a szociális gondozó tanfolyam, szóval most jelen pillanatban, nekem ez a legjobb megoldás, amit tehetek. Ugyanis dolgoztam gyárban, szja mentesen kaptam 200 ezer forintot, itt meg majdnem a négyszeresét fogom keresni, azért nem mindegy.
2023. máj. 17. 18:13
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

A demensek eloszor a tanult nyelvet veszitik el, sokszor emiatt keresnek "kulfoldi" apolot, a szuleik anyanyelvet beszelok kozul. Nekem volt paciensem, akinel eveken at en voltam a tolmacs az anya es a gyerekei kozott.


(2007 marcius es 2021 januarja kozott evi 90-100K eurot kerestem. 2021 januar 12-tol nem dolgozom - akkor halt meg az utolso kliensem -, mert az evek alatt ket hazat es ket lakast vettem, az egyik lakasban en elek, a masik harom berbeadott ingatlanbol pedig a jovedelmem boven eleg a megelheteshez. Igazad van, nemi szerencse is kellett az elejen, de kesobb mar szajrol-szajra adtak a kliensek. Neha meg most is felhiv egy-egy regebbi csalad vagy a barataik, hogy nem vallalok-e el valakit, de mar csak akkor megyek, ha rovid idore kell, pl. mert szabira megy vagy beteg az allando gondozo. Megerte jol dolgozni, tobb nyelvet beszelni, figyelmesnek es lelkiismeretesnek lenni.)

Hajra, kerdezo, neked is sikerulni fog!

2023. máj. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!