Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Túl fokhagymás lett a mai...

Túl fokhagymás lett a mai fasírt, fáj tőle a gyomrunk. Megmenthető lenne valahogy?

Figyelt kérdés
Jó lenne elfogyasztani, mert 3 napra készítettem. Drága az alapanyag, nem szeretném kidobni.Ráadásul a párom fokhagymatörővel törte össze a fűszert, így még intenzívebb az íze.Mit tehetnénk?

2023. febr. 26. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ki van már sütve mind?
2023. febr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha ki van sütve, akkor nemsokat. Ha még masssza, akkor esetleg "higítható". De gyanúm szerint már késő.
2023. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Irány a gyógyszertár, és venni kell savlekötőt !

A finom fasírtot meg nehogy kidobd ! ;)

2023. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Lefagyasztanám a nagyját, egy adagot meg valamilyen rakott ételhez fölhasználnék, feldarabolva beletenném. Azokba szinte bármilyen maradékot bele lehet tenni. Ha más ötletem nincs, a többivel is így járnék el később (de nem csinálnám meg most az egészet, mert ráunnánk).
2023. febr. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek!

Már délelőtt kisütöttem mindet, úgyhogy hígítani nem lehet...

Egy része a fagyasztóba megy, a többit óvatosan, kis adagokban megpróbáljuk elfogyasztani; de lehet, hogy én már nem tudok enni belőle, még érzékeny a gyomrom, pedig sok órahossza eltelt...

2023. febr. 26. 22:35
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Mindenképpen mentsd meg. Valami tészta ételhez csinálhatsz belőle egy bolonyai jellegű ragut. Vagy rizottóba bele kockázod, teszel bele zöldborsót, megszórom sajttal. Jó lesz az!
2023. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!Megmentjük valahogy.( Bár most nem tudok ránézni.)

Az az érdekes, hogy amikor kész lett, nagyon finomnak éreztük, jóízűen megettem én is párat krumplival, savanyúsággal.Nem éreztük veszett fokhagymásnak, bár azt igen, hogy erőteljesebben fűszeres, mint máskor. Órák múlva okozott panaszt, gyomorfájdalmat.

2023. febr. 27. 00:50
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Van olyan hogy túl sok fokhagyma? 🤨🤨🤨
2023. febr. 27. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%
Pfúú, én sem bírom a fokhagymát.
2023. febr. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Képzeljétek, hidegen már nem bántotta a gyomrunkat, jóízűen megettük. Azért kicsit sok volt benne a fokhagyma...
2023. márc. 9. 16:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!