Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet csinálni lisztből,...

Mit lehet csinálni lisztből, sóból-fűszerekből,olajból, ha nincs se tojás, se tej, se vaj-margarin?

Figyelt kérdés
Szinte nincs pénz kajára, hogy elég hónapra elég legyen. A tojás, tej, stb drága, tehát ezek se opciók. olyan kaja kéne, amihez szinte csak liszt és víz kell, meg fűszerek, mert ezek még megfizethető áron vannak.
2022. dec. 12. 15:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Lisztből, vízből, sóból esetleg gyúrj tésztát - lehet tojás nélkül is- cspkedd el cdipetkének vagy reszeld le tarhonyának. Kis olajon pirítsd meg, majd öntsd fel vízzel és főzd meg. Ez lesz a pirított tarhonya. Én szeretem mindenféle szaft nélkül.

Vagy vegyél búzadarát, azt is megpiríthatod, szintén felöntöd vízzel, ha összerottyant, pirított grízként fogyasztható.

Jó ötlet, ahogy fentebb már írták, a köménymagos leves. Tulajdonképpen csinálsz egy rántást, ezt is felengeded vízzel, teszel bele kis köménymagot, sót, kész is. Ha van száraz kenyered, azt felkockázva, krutonként belerakhatod.

Én a helyedben vennék krumplit. Még az 500 Ft kilónkénti árral számolva is, ha veszel 5 kg-t, az sokáig elég, s 2500-ból megvan.

2022. dec. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
20%
A lisztből lehet szejtánt mosni, olyan mint a csirkemell, vagy a tépett malac hús, sőt steak, csak ízesíteni kell.
2022. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
83%

15.000-20.000 Ft-ból simán megtudod oldani a maradék havi étkezést. Nekem is van, hogy ennyi a budget-em. Azt is megértem, hogy már belefáradtál a folyamatos vásárlásba, hogy nézni kell mi olcsóbb, és a végén rájössz, hogy minden csak drágább és inkább lemondassz mindenről.

Már én is ott tartok, hogy ilyen max. 2-3 összetevős dolgokat eszem.

1. Böjtölj - egészséges, főleg ha nem mész sehova akkor akár 2-3 napos böjtöt ia tarthatsz, ami jó hatással van a szervezetedre.

2. Légy vegán! Kerüld az állati eredetű élelmiszereket, mert azok drágák. Nem értem, azt aki azt mondja, hogy egyedül ellehet lenni 10 db tojással sokáig. Felnőttként egy 3 tojásos rántotta az alap, egy dobozból pedog max. 3 étkezés jöjet ki így, és ugye ehhez is kell még valami...

2. Csinálj 2-3 összetevős ételeket, és egyél max. napi 2x! Pl. bab+rizs, tészta+bab, liszt+víz+só csinálj ilyen tortilla lapokat és ezeket akár magában is megeheted. Krumplileves (leveskocka+krumpli, esetleg répa pluszban), hozzá ez az otthon sütött kenyér. Liszt+olaj+cukor+víz tudsz ilyen kis vegán kekszeket sütni, ha megkívánnád az édességet ebben az időszakban.


Ami eléggé olcsó most, és jól ellehet nyújtani vele a kajákat volument ad, az a káposzta és brokkoli. Ezeknek most van szezonja. Én sok mindenbe rakok belőlük, de nem kötelező.


Ha a túlélés a cél, akkor egyenlőre hüvelyes+gabona kombókra fókuszálnék. Ezeket beízesíted, adsz hozzá egy kis olajat zsírnak és kész is a napi étkezésed! Nagy kiszerelésű rizst pl. Metroban, ázsiai boltokból tudsz jó áron rendelni és akkor ahhoz már csak a fehérjét kell mindig hozzáadni.

2022. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ.


Utánanéztem a szejtánnak, gyorsan. Hát, valami sikért kell venni. Én ezt kihagynám. Ettől függetlenül köszönöm az ötletet.:)


#13: az a baj, hogy jelenleg munkám sincs. Lehet, költöznöm is kell az albérletből januárban.

Sírtam már többször, éheztettem magam (próbáltam minél később kelni), depressziót is elértem.

És amikor munkába kell menni(mert volt most egy ilyen napibejelentős), akkor nem tudtam megtenni azt, hogy kelek délután 2kor, aztán eszek 1-2szer egy nap.

De mondjuk ez kissé más téma.

Korábban ettem babos rizst tejfölutánzattal, de miután látom, hogy a legolcsóbb virsliutánzat is egy ezres, hát kell a f*szomnak. Az meg mellékes, hogy ebben az albérletben nincs hűtő, de ugye a kérdés nem erről szól.

Jó ideig vettem félkilós tésztát, a Penny-ben, de meglátva az árakat, hát kb. azt kell mondanom, hogy ez se kell.

Ha nem érdekelne az éhség, talán kétnaponta vagy többnaponta ennék. És akkor is csak egyszer egy nap. Csak az a baj, hogy én az éhségre különösen érzékeny vagyok (annó volt, hogy nem volt szabad ennem valamikor), tehát ezt se választhatom. Leírhatom persze, miért nem volt szabad ennem, de ez is egy másik téma. És nem is nagyon szeretném ilyen irányba elvinni ezt a kérdést.

Szerencsére maradt még korábbról lencse, bab, ezeket próbálom jó ideig beosztani.

Tojást nem eszek, DRÁGA. egy darab tojás 70ft, összeteszek 3 darabot mondjuk és egyből ott vagyunk, hogy 210ft. (Jó, nem tudom mennyi a tojás,csak egy darab az nem laktat, nem éri meg)

Azt se értem, hogy más, amikor nincs pénze, miért ragaszkodik a csirkemellhez. Én arról rég lemondtam, még a hatalmas áremelkedések előtt. Először pulykamellet vettem hébe-hóba, aztán azt se.

Köszi az ötletet (krumplileves leveskockával), szerencsére a krumplileveshez vannak összetevők, ha minden igaz.

Arról se nagyon hallottam-tudtam, hogy nagy kiszerelésű rizst hol lehet venni.

Köszi neked a hosszú, kielégítő választ. És elnézést az esetleges kirohanásomért.

2022. dec. 12. 19:57
 15/22 A kérdező kommentje:

#13: és az is szomorú, hogy másnak is le kell mondania dolgokról, mondjuk neked x#13as válaszoló.

Közben meg az emberi léleknek ez meg megnyomorodást jelent, szenvedést. Mert nem azért választja az ember, mert ezt AKARJA, hanem azért, mert nem akar éhezni 2 héten át mondjuk, mert elfogyott a pénze az első két hétben.

2022. dec. 12. 20:00
 16/22 A kérdező kommentje:
Amúgy a 15-20 ezer forintos keretet egy teljes hónapra értettem, tehát 30 napra.
2022. dec. 12. 20:07
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Menj vérplazmat adni, vagy vallalj alkalmi melokat...
2022. dec. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
#17: mennék én, de hát egyszer voltam. Megnyomkodták a könyökhajlatban az erem, hát nem érezték, így elkönyvelték gyenge érfalúnak(?) a vénám. Így nem adhatok vérplazmát, merthogy szétdurranna a vénám talán.
2022. dec. 12. 23:25
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Palacsinta. Nem kell hozzá se tej se tojás.
2022. dec. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
54%

"Utánanéztem a szejtánnak, gyorsan. Hát, valami sikért kell venni. Én ezt kihagynám"



🤦🏼‍♀️Ne legyünk már hülyék emberek, sikér=glutén, a gabonában található fehérje, már benne van a lisztben.


Ez egy népies név, de ne zavarjon meg, ugyanúgy csak liszt kell bele, meg víz.


Nincs ebben semmi tudományos, Ázsiában ez egy bevett klasszikus recept, olcsó, vegán és tényleg nem kell hozzá sok minden.


pl itt egy recept hozzá:

[link]


Amint látod, ténytát kell gyúrni és addig kell mosni amíg szépen kitisztul a víz, és csak a glutén marad.


Ezt a glutént aztán ízesítsd, pl ha leveskockával forralod, az jól beleeszi magát.

2022. dec. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!