Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Karácsonyi gasztroélmény...

Karácsonyi gasztroélmény elmaradása? rátok rossz hatással lenne?

Figyelt kérdés
sokaknak a Karácsony nagyon különleges mert milyen jókat ehet, házias ízek, különleges fogások minden... nos én egy olyan helyzetben vagyok hogy nekünk igazából semmi különlegesség nem lesz, plusz édesanyám nem is olyan jól főz. emlegetik a töltött káposztát, itt tök sokszor van év közben is. más áradozik a rántott húsért, kedvenc étele meg mittudomén, én hátam közepére kívánom mert majdnem minden vasárnap azt látom. hal is olyan hogy egy hónapban egyszer biztos felbukkan. valamilyen majonézes jellegű salátát ha megkívánom összedobom stb. semmivel sem lesz különlegesebb az ünnepi vacsora mint egy átlag hétvége. más is van így? nem töri le?
2022. dec. 9. 18:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
#10 mosogasson a gép ha már megvettem:DDD viccet félretéve kupiban nem tudok fözni, szóval amint nem kell valami az megy a helyére. Na jó meg a konyha is marha pici :DDD
2022. dec. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

Mi csak halatt sütünk meg rizst vagy krumplit csinálunk .

Illetve csirke húst sütök.

Viszont sütit sütünk nálunk a különleges .

2022. dec. 10. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%

Hiányzik a francnak.

Örülök, amiért nem kell csupa nehéz kaját ennem, "karácsonyi hagyományőrzés" címén, amitől egyébként kb mindenki rosszul van, mert rántott, majonézes, csupa olaj, zsíros, tésztás, egészségtelen cucc.


Mondom ezt úgy, hogy szeretek enni - csak éppenséggel nem ezt. :(

2022. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős vagy és ki a házigazda ott, ahol eszel?

Amennyiben lehet ráhatásod rá, és nem csak feleslegesen panaszkodni szeretnél, akkor tényleg állj neki te is. Mi néhány éve kezdtünk közös "felnőtt" karácsonyt tartani a párommal (kamaszként jöttünk össze). Mi azért igyekszünk is, de én is azt érzem, hogy nem a kaja ára, vagy időigényessége, bonyolultsága a lényeg, hanem hogy a saját ötleteink valósulnak meg és a magunk kedvére alakítjuk a menüt. Vannak olyan ételek is, amik egyszerűek, nem is dràgák, mégis különlegesek és ünnepi hangulatot adhatnak. Szívesen ajánlok egy-két receptet, ha kicsit pontosítod, hogy milyen szerepben vagy te az ünnepi ételek előkészítésében (nem mindegy, hogy a saját háztartásodról van-e szó, vagy máséról, és ha az utóbbi, akkor mennyi szerepet hagynak neked a konyhában; van-e fix fogás, melyik az, amelyikbe te beleszólhatsz).

Bárhogy is, ez nekem például nagy kedvencem: [link]

2022. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk se lesz különlegesség, de valahogy karácsonykor a rántott húsnak, rántott halfilének és a majonézes krumplisalátának is olyan ünnepi íze van. Hozzátartozik a karácsonyhoz. És a rengeteg féle sütemény, amivel egy percet sem vacakolok, mert cukrászdából rendeljük.

Szóval a karácsonyi gasztroélmény elmaradása letörne.

2022. dec. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ünnepi fogás mindenkinél mást jelent...Nem feltétlenül egyedi ételt...Pl volt egy ismerősöm aki azt mondta ők Karácsonykor mézes mázas nem tudom milyen különleges húst készítenek mert a rántott hús, töltött káposzta stb nekik nem ünnepi... Mert egész évbe eszik.Mi viszont töltött káposztát egy évbe 2-3 eszünk...Karácsonykor meg év közbe pl borgrácsba elkészítve...Kocsonyát is van aki már októbertől márciusig készít...Mi csak szilveszterkor egyszer az évbe! De akkor esszük 3-4 napig! Mivel jólesik! Szóval szerintem az ünnepi kaja nem az hogy minél különlegesebb, hanem hogy ritkán eszi az ember de akkor jól esik! Ennyi erővel ha sosem ennék vajaskenyeret az is "ünnepi" kajának minősülne mert rég ettem és jól esik...
2022. dec. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!