Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet tenni tésztára...

Mit lehet tenni tésztára (tésztaimádó vagyok)?

Figyelt kérdés

Imádom a tésztát és van, hogy este kívánom meg. Olyankor van, hogy szinte semmi hozzávalóm nincs, ezért nagy ételeket nem tudnék főzni, pl bolognai spagetti. Szoktam prézlis tésztát/laskát készíteni, mákos tésztát. De biztos van több változat.

Tudnátok ajánlani, receptet írni? Hallottam egyszer a cukros tésztát is, az annyi, hogy a tésztát megcukrozzák? Lehet például kakaóval megszórni, nutellát hozzá keverni? Minden érdekelne, az is hogy pontosan milyen tésztafélével ajánlott az adott recept. Köszönöm előre is!



2022. dec. 7. 14:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az édes tésztákat nem szeretem, de ezeket szoktam gyorsan összedobni ha megkívánom:

spaghetti aglio e olio (fokhagyma, olivaolaj)

bármilyen felkockázott bacon + fokhagyma - feketebors

tonhalkonzerv + koktélparadicsom + bazsalikom

fagyasztott garnéla + koktélparadicsom + oregánó

2022. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Amiket én szoktam csinalni:

-kapros-tojásos: a kifott tésztát vajon vagy olajon atpiritom, majd leontom felvert tojassal, amibe friss kaprot apritok. Úgy szeretem, ha jól megsul a tojas.

-fokhagymas-chilis: fokhagymás olajban atforgatom a tésztát, friss chili paprikát karikázok rá és azzal picit pirítom

-kapros tejfolos: ez simán csak friss kapor és tejföl

2022. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Gyakorlatilag csak a képzeleted szab határt, ízléstől függően összefőzhetsz szinte bármilyen szószt bármilyen hússal vagy zöldséggel, nem túl időigényesek általában.

Vagy ott vannak az egyszerűbbek, mint a sajtos, túrós, krumplis, mákos, diós, kakaós, stb tészták.

2022. dec. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Pesto. Vehetsz is, csinálhatsz is, variálhatod kedvedre.
2022. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

• Sajt + tejföl

• Knorr sajtszósz

2022. dec. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

kifejezetten édeset akarsz?

Diós, mogyorós.... aztán a "mocskos" tészta.. szilvalekvárral

[link]

2022. dec. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tarts otthon halkonzervet, fagyasztott zöldségkeveréket, majonézt, ketchupot, konzerv gombát/babot...Én mint szintén tésztaimádó, ezekből tuti tudnék valami tésztás kaját csinálni.

És ezek elállnak. Csak arra kell figyelni, hogy mindig legyen belőlük raktáron :)

2022. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Bármilyen lekvárt tehetsz rá.

Ha gyorsan akarok enni nálam a kockázott bacon a nyerő + ráütök egy tojást amit belekeverek, átforgatom.

2022. dec. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Diós lekváros tészta, most úgyis dió szezon van.
2022. dec. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Pasta al limone

Garnélás spagetti

Spenótos-tejszínes szósz

2022. dec. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!