Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell csirkét sütni?

Hogy kell csirkét sütni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom hol érdemes vásárolni csirkét. Néha tök jót kapok, de néha olyan felvizezett fost adnak, hogy konkrétan leves lesz belőle. Sütöm, és öntöm ki róla a vizet. Nem szép ropogós hanem szottyos vizes a felülete is pedig mióta sütöm. Íze is fura. Nem tudom most megint kidobjam e vagy rátehetrm a szószt, mert csak jön belőle egyre több víz meg ki tudja hogy nem rossz e a hús
2022. nov. 29. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem elsőként mindig válassz egy kvázi klasszikus receptet, pl. paprikás csirke, rántott csirke, töltött csirke aztán ha az már megy, akkor lehet egyedivé tenni, másokat kipróbálni.

Én pl. nagyon szeretem mediterrán változatban is, olivabogyóval, kapribogyóval, esetleg feta sajttal megtöltve a bőre alá (persze így egy alapvetően már drága kajából lehet csinálni akár egy nagyon drága ételt is).

Látni kellene, hogy mit rontasz el. Szerintem kérd ki egy gyakorlott háziasszony tanácsát ott helyben, ahol vagy. A legjobb, ha végigcsinál veled 1-2 főzést csirkefronton. Akkor látja, hogy te mit, hol, mivel, hogyan hibázol el, és tud konkrét tanácsot adni, és nemcsak a levegőbe beszél, mint mi itt mindannyian, akik nem látunk, nem ismerünk.

2022. nov. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A csirke lehet jobb-rosszabb minőségű. A sütésnél viszont fontos, hogy ne zsúfold tele a serpenyőt, ha pirítani akarod, mert úgy biztosan levet enged, ha sok az alapanyag inkább 2-3 részletben süsd.
2022. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sózd be és mindenféle takarás nélkül tedd be a hűtőbe egy éjszakára egy rácson (pl pecsenyesütő tepsi ráccsal), garantáltan ropogós lesz
2022. nov. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!