Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan főzzem meg úgy a...

Hogyan főzzem meg úgy a szárazbablevest, hogy ne okozzon gázokat a belekben?

Figyelt kérdés
Anyósom és apósom ma jön bemutatkozó látogatásra. Már beáztattam a babot éjszakára. Van valami 'trükk, hogy ne süljek fel az ebéddel? Ma látogatnak el először hozzánk ... .
2022. nov. 12. 04:48
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Sehogy. A bab puffaszt, és ha valakinek érzékeny a bele, nyilván eregetni fog tőle. Remélem nem karfiolos/brokkolis/káposztás étel lesz a második, ha ilyen félelmeid vannak.

Zöldséged van, gondolom némi hús is akad, csinálj húslevest.

2022. nov. 12. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Szódabikarbóna az áztató lébe .
2022. nov. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

Vendégeknek nem szárazbab-levest készíts, egyrészt az említett hatás miatt (ami idösebb embereknél fokozottabban fellép), másrészt meg nem vendégeknek való, föleg nem bemutatkozó látogatás esetén.

Fözz valami normális, vendégváró ételt, húslevest, zöldséglevest, gulyást, ragut valami körítéssel, de ne babot!

2022. nov. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 qkker1 ***** válasza:
77%

Állítólag, ha felforralod és leöntöd róla a vizet, utána tiszta vízben teszed fel főni, akkor nem fingat.

Lehet, hogy csak urbanlegend, én nem próbáltam soha, elfogadom a bab hatását.

2022. nov. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%
Áztasd be, utána öntsd le róla a vizet, és tedd fel fedő nélkül főni, akkor talán kevésbé puffaszt, ezt olvastam valahol. Ilyenek a rostos ételek.
2022. nov. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
4-5-ös: ezek sajnos csak "állítólag" müködnek, a valóságban nem!
2022. nov. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 qkker1 ***** válasza:
74%

6-os


Ha nem tévedek, akkor állítólag az első só a 4-es hozzászólásomban.

2022. nov. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
Szárazbab levessel fogadod őket, most ezt komolyan mondod? Nem vendég váró étel szerintem, max egy otthon ülős hétvégén tudom elképzelni. Csinálj inkább egy gazdag bab gulyást egy finom extra sajtos pogácsával. 20 éve én is ezzel vettem le após anyóst a lábáról. Sok sikert.
2022. nov. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!