Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Pácolásnál miért szokták a...

Pácolásnál miért szokták a fóliát teljesen belenyomkodni a húsra?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 21:41
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
9# Értem
2022. nov. 5. 22:17
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
7# Tudom, mégis alkalmazzák.
2022. nov. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ja, nem. Itt csak lekeni a húst. https://www.youtube.com/watch?v=DGA8u5hAiVw
2022. nov. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13# Igen száraz pácolás
2022. nov. 5. 22:43
 15/17 anonim ***** válasza:
84%

Száraz pácnál el kell zárni a levegőtől, mert megromlik!

1 napig pedig nem pácolsz, hanem pácban tárolod.

10 nap. Az pác.

A száraz pácnak pont az a lényege, hogy a savas közeg megakadályozza, hogy elkezdjen megromlani a hús, (de ehhez az aerob baktériumoktól, gombáktól is el kell zárni) és a hús enzimjei, romlás nélkül elkezdjék lebontani a szöveteket.

Pont, mint vadaknál a lógatott hús!

Vagy az is ilyen, mikor néhány napos szárítás után , beteszik vákuumzacskóba, alaposan kitamponálják, hogy ha mégis ereszt még levet, akkor azonnal felszívja, majd így levákumozzák.


De ez a fajta eljárás 1 hét után kezd valamit csinálni a hússal, a gyakorlatban meg szárazabb marja, és vad húsok esetében a 6 hét (!!!) se ritka, sőt, igazából aki erre specializálódott, az általában a 6 hetet javasolja.

És nem, nem romlik meg a hús.

Pont ezért, ezt tudja ez a pác.

1 nap, az idő és pénz kidobás.

2022. nov. 6. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
84%

A lényeg, hogy a pác minden oldalról bevonja a húst, ahol levegö éri - kilóg a pácból - ott elszinezödik, meg adott esetben elindula egy bomlási folyamat.

A fóliát nem rányomkodni kell, hanem kinyomkodni belöle a levegöt.

Egyébként én minden esetben nagyobb zacskóba teszem a húst meg a pácot, az összes levegöt kinyomom belöle és úgy kötöm be. Így garantáltan mindenhol pácban van a hús, nem éri levegö, nem veszi át töle a szagot más élelmiszer, kevesebb pác elég. A hütöbe a zacskót teszem, esetleg egy kisebb tálba teszem.

2022. nov. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
84%
Én zárható dobozba teszem, de fontos, hogy ellepje a pác teljesen, különben a kimaradt rész elszíneződhet, plusz ott nem eszi be magát a húsba.
2022. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!