Pácolásnál miért szokták a fóliát teljesen belenyomkodni a húsra?
Száraz pácnál el kell zárni a levegőtől, mert megromlik!
1 napig pedig nem pácolsz, hanem pácban tárolod.
10 nap. Az pác.
A száraz pácnak pont az a lényege, hogy a savas közeg megakadályozza, hogy elkezdjen megromlani a hús, (de ehhez az aerob baktériumoktól, gombáktól is el kell zárni) és a hús enzimjei, romlás nélkül elkezdjék lebontani a szöveteket.
Pont, mint vadaknál a lógatott hús!
Vagy az is ilyen, mikor néhány napos szárítás után , beteszik vákuumzacskóba, alaposan kitamponálják, hogy ha mégis ereszt még levet, akkor azonnal felszívja, majd így levákumozzák.
De ez a fajta eljárás 1 hét után kezd valamit csinálni a hússal, a gyakorlatban meg szárazabb marja, és vad húsok esetében a 6 hét (!!!) se ritka, sőt, igazából aki erre specializálódott, az általában a 6 hetet javasolja.
És nem, nem romlik meg a hús.
Pont ezért, ezt tudja ez a pác.
1 nap, az idő és pénz kidobás.
A lényeg, hogy a pác minden oldalról bevonja a húst, ahol levegö éri - kilóg a pácból - ott elszinezödik, meg adott esetben elindula egy bomlási folyamat.
A fóliát nem rányomkodni kell, hanem kinyomkodni belöle a levegöt.
Egyébként én minden esetben nagyobb zacskóba teszem a húst meg a pácot, az összes levegöt kinyomom belöle és úgy kötöm be. Így garantáltan mindenhol pácban van a hús, nem éri levegö, nem veszi át töle a szagot más élelmiszer, kevesebb pác elég. A hütöbe a zacskót teszem, esetleg egy kisebb tálba teszem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!