Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mitől lehet pocsék a rakott...

Mitől lehet pocsék a rakott krumplim?

Figyelt kérdés
Olyan a krumpli, mintha száraz műanyagot rágcsálnék. Héjában szoktam megfőzni, utána rakom a sütőbe 40 percre. Sok tejfölt, zsíros kolbászt teszek bele. Mi lehet a baj?
2022. szept. 8. 12:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
50%

10. Héjában főzte, tehát nem darabolva. Az idő egyébként semmit nem jelent, hanem az, mennyi idő alatt puhul meg.

A napokban készítettem egy nagy adagot. Nagyon-nagyon jó lett, de nehezen puhult a burgonya. Nyersen szoktam összerakni (kerül bele puha, jó minőségű kolbász, jó minőségű füstölt szalonna [előre megsütve olyan 90%-osra], és keménytojás). Alufólia rá, és be a sütőbe. Közel másfélszeres sütési időnél a villa még elakadt. A megszokott kétszerese kellett.

Azonos körülmények között, elvileg ugyanolyan krumplinak van amikor meg kevesebb idő is elég.

2022. szept. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Héjában, egészben, forrástól szàmított fél óra, viszonylag nagy krumplikkal. Erős a gyanúm, hogy nem főztem meg eléggé.
2022. szept. 9. 13:27
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

11.-ből kahagytam a tejfőlt, pedig extrém sokkal szeretem.


Igen, rövid ideig főzhetted. És valószínű, hogy a sütőben sem tartózkodott túl sokáig.

2022. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%
Tuti hogy tejföllel csinálod, nem boci és farmfölös carokkal?
2022. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

No igen. Növényi tejföl, növényi tej, meg pulykasonka stb. Ezeket nem lenne szabad ilyen néven forgalomba hozni, de hát a törvények kijátszása mesterfokon megy. Tepertős pogácsába minimum 60% (?) tepertő kell. Nem baj. Hívjuk hatszögnek, és maradhat a 15%. És sok ilyen van.

A rakott burgonya paraszti étel, de egyszerűsége megtévesztő. Sajnos a mai árak mellett bármennyire is kiadós fogás, nem olcsó étel.

Volt részem olyan paprikás burgonya elfogyasztásában, amelyben nagyon finom házi kolbász és a legócskább bolti lecsókolbász vegyesen szerepelt. Ma sem értem a barátomat, aki főzte. Inkább lett volna kevesebb, de jó. Vagy ha lecsókolbászt tesz bele, minek vett méregdrágán minőségit.

2022. szept. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!