Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Krumplit mennyi ideig kell...

Krumplit mennyi ideig kell elősütni? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Barátnőmnek szeretnék egy romantikus vacsival készülni, ezzel megköszönni, hogy van nekem! Csináltam már neki tepsis krumplit ( igen nem vagyok a konyha ördöge.. 😀 ) amivel azt a hibát követtem el, hogy a krumplit nem sütöttem elő. A hús nagyon finom volt, de a krumpli közel nyers maradt még. Szóval vissza kellett tenni a sütőbe. Az az elképzelésem, hogy felkockázom a krumplit, tepsi alját beolajozom, bele a krumplit, szépen elterítem a krumplit a tepsiben, vágok fel szép csirkemell szeleteket amit sózok borsozok, rá a krumplira, tetejére karikázok fel sok lilahagymát, majd keverek ki lágyra tejfölt amihez adok mustárt és ezt az egészet jó sok ilyen tejfölös-mustáros cuccal beterítem, majd fólia rá és beteszem vagy 200fokra 1 órára. Múltkor is valahogy így csináltam, de a krumpli nyers maradt. Azért gondoltam ha előfőzném akkor nem lenne ilyennel gond. Ebben szeretnék segítséget kérni, hogy hány percig kell előfőzni vagy hogyan?? Még soha nem csináltam és eléggé " kezdő " vagyok. 😀

2022. aug. 11. 00:19
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Először hagymát tegyél, aztán a burgonyát, majd a húst.

Ugyanis a hagyma a nedvességet biztosítja, nem szárítja ki, viszont

a krumpliban lévő víz és a hagymában lévő víz összeadódik.

Mindkettő meg segíti a húz párolódását és a sütését.

2022. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és kis lángon.
2022. aug. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És önts alá egy deci vizet.
2022. aug. 11. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal gyorsabb és egyszerűbb ha a krumplit kb 10 perc alatt elofozod es ztana mehet a tepsibe. Amugy osszessegeben a nyers krumplinak a sutoben 40-60 perc kelly azzal tudsz szamolni
2022. aug. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én eleve nem kockáznám, hanem karikára vágnám, mert könnyebben puhul/sül.

A csirkemellet előtte 2-3 órával bepácolnám, hogy átjárják az ízek.

Legalulra a nyers krumpli, kicsit besózva, rá a hagyma karikázva, szétterítve, arra a pácolt csirkemell, amit tetszőlegesen fűszerezett főzőtejszínnel öntenék le. (ebben az esetben nem kell víz alá)

Egy biztos, hogy ebből az ételből nem hagynám ki a füstölt, húsos, bacon kockákat vagy szeleteket. Szeletben a tetejét borítanám be és az egész tepsit alufóliáznám a krumpli és a hús puhulásáig. Utána alufólia le és hadd piruljon egy kicsit!...de csak tényleg kicsit, hogy ne száradjon szét a hús!

2022. aug. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Muszáj, hogy egy tepsiben készüljön el? Csináld meg a csirkemellet, hozzá meg külön a köretet.


[link]

2022. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!