Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Más is van itt aki nem sírja...

Más is van itt aki nem sírja vissza anyukája főztjét mert nem volt olyan jó?

Figyelt kérdés
kicsit szégyenben érzem magam mert visszamenőleg sokan szokták emlegetni a családi kosztokat, hogy az anyjuk mennyire jó étkeket főzött. én sem panaszkodhatom, hisz ezen nőttem fel, mégis észrevételem hogy az én anyum bizony keveset használt mindenből, és minimálisan főzött. sosem volt elég fűszer rakva a "magyaros" ételekhez sem, kevés volt a paprika, elfelejtődött a só, satöbbi dolgok. próbáltam jelezni, gondolhatjátok hogy csak hatalmas besértődés lett a vége. sokminden van amit nem tudnék még olyan jól sem, de bizony akadnak amit jobban is, pedig nincs több tíz év konyhai tapasztalatom... oké, azt mondják rá kell hagyni. de néha összeütök modernebb vagy idegenebb gasztronómiájú dolgokat pasiként több/kevesebb sikerrel, és az van bennem mit rontottam el, hogyan lehetne jobb legközelebb
2022. aug. 29. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze! Anyukám nem szeretett főzni, egyébként nem főzött rosszul, sajnos már nem él, de ez neki inkább kötelesség volt, mint élvezet, van ilyen.

Világbajnok volt a töltött káposztája, vagy a marhahúslevese, de ezen kívül nem jut eszembe semmi kiemelkedő, ami a főztjével kapcsolatban eszembe jut.

2022. aug. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, már gyerekkoromban annak örültem, hogy menzás lettem. Sokkal jobb ételeket ettem ott, mint amivel otthon etettek. Később aztán dolgoztam fiatalon egy étteremnek ahol meg lehetett kóstolni azokat az éttermi ételeket, akkor jöttem rá, milyen finom ételek léteznek.
2022. aug. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
88%
Persze! Régen kis koromban szerettem a főztjét, aztán egyszer amikor 14 voltam tudatosan avas szalonnát rakott az ételbe mert lusta volt lemenni a boltba frissért, ezzel életem legrosszabb ételmérgezését okozva nekem, azóta egy falatot nem tudtam enni a főztjéből, sőt máséból se nagyon ami nem a sajátom, ennek már 10 éve. Őszintén szólva jobb is így, én finomabbakat főzök mint ő valaha tudott.
2022. aug. 30. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyám gyakorlatilag nem főzött rám, max. ünnepekkor, meg nyáron lecsót.

Egyszer csinált spenótot is, de annyi fokhagymát tett bele, hogy kikezdte a gyomrom, 2 napig hánytam.

Hát mit mondjak,nem sírom vissza. :D

2022. aug. 30. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Bár még él, de sosem szerettem és nem bízom a főztjében, mert inkább kutyul mint főz. Alapvető dolgokat se tud már, pl egy jó rizst megcsinálni.
2022. aug. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Nem igazán főz rosszul, csak nagyon más jellegű ételeket szeretünk. (Ő leginkább a klasszikus "magyaros konyha" híve, sok sok zsíros hús, stb. Én az ennél könnyedebb kajákat szeretem.)
2022. aug. 30. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Vsz az én gyerekeim :)

Pedig sokszor nem főzök rosszul, amikor éppen szeretek főzni. De amikor rosszkedvű voltam és nem szívesen főztem, csak muszáj volt, meg amikor hajszolt voltam, akkor nem lett igazán jó. Nekem nagyon stresszes a főzés, mert szeretném, ha jól sikerülne, de ha beleszólnak, kevés az idő, más zavaró körülmény van, akkor bizony képes vagyok elszúrni. Sajnálom.

2022. aug. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyám nem főz rosszul, de azért különösen jól sem. Senkinek nincs oka fintorogni a főztjére. De szinte bárki süt,-főz olyan vagy jobb húslevest, pörköltet, sült húsokat stb. mint ő.
2022. aug. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírom anyu főztjét, mert spórolós, meg neki mindegy, mert a kaja=energia, és semmi több. (kevés zsír, kevés fűszer, kemény rizs, hogy ne kelljen annyi ideig főzni, félig főtt tészta). Én amúgy jól főzök, mert nekem hobbi is, szóval az íze fontosabb, mint hogy legyen valami oszt annyi.
2022. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyám borzasztóan főzött, kb 4 receptet ismételgetett. A fűszerezést egészségtelennek tartotta, minimál só és feketeborsnál többet nem volt hajlandó tenni a kajába, amúgy is utált főzni. Apám finomakat főzött, de csak a magyar konyhát ismeri, persze ezzel semmi baj nincs, csak nekem egy kicsit egyhangú ha minden nap azt kellene ennem.

12-13 éves koromban kezdtem el főzni tanulni, először csak ellestem a technikákat, utána mindenféle recepteket próbáltam. Szerintem sokkal jobban főzök, mint a szüleim, az egyik hobbimmá vált az évek során a főzés. Mindenféle nemzet konyhájából használok recepteket, változatosan, hozzáillő fűszerezéssel. Az emberek imádnak átjárni hozzám enni, én meg szeretem őket etetni :)

2022. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!