Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogyan készíti a rakott...

Ki hogyan készíti a rakott krumplit?

Figyelt kérdés
2022. máj. 21. 16:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
10. Értettem elsőre is. Nem, mert a rakottkrumpli rétegezve van, a tiéd pedig csak össze van keverve, és ezért tepsiskrumpli.
2022. máj. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%
Én hagyományosan készítem, kivajazott jénaiba rétegezem, tetejét tejföllel zárom (besamellel is próbáltam nem jött be az a krémesség ami látjátok valakinek pont igen), viszont nem csak kolbásszal, hanem virslivel, valamelyik nap mikor csináltam pedig fokhagymás grillkolbászt választottam hát azzal is nagyon finom volt. Tojás házi és jó sok.:) Nálunk még kukorica is kerül a rétegekre, néha lilahagyma is, ebben tér el egy kicsit a hagyományostól. A krumplinak pedig héjában főzve lesz meg az a különleges íze, ami szerintem nélkülözhetetlen ehhez az ételhez. Plusz egy verzió, darált húsos rakott krumpli is egy finom alternatíva.
2022. máj. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a rakott krumpli simán főtt, karikára vágott krumpli, kemenytojas és kolbász rétegeibe, tojással elkevert tejföllel locsolgatva.
2022. máj. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a főtt krumplit felkarikázók táborát erősítem. Sőt: héjában főzöm a krumplit, úgy finomabb. Azt rétegezem házi kolbásszal, főtt tojással és tejföllel, amiben fűszereket és egy pici olajat keverek el. A tetejére mindig krumpli kerül, megkenve a tejfölös cuccal.

Nekem ez hozza a hazai ízeket, bár itt többen is írtak olyan receptet, amit el tudok képzelni, hogy nagyon finom :)

2022. máj. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
84%

Pici vaj a jénaira, arra főtt krumpli-tojás-kolbász - sajt+sűrű tejszín - aztán még két ugyanilyen réteg.


A tetejére sajt.

2022. máj. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!