Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki hogyan készíti a hagymás...

Ki hogyan készíti a hagymás tört krumplit?

Figyelt kérdés
Nekem meg van a saját módszerem, de már ettem több helyen, és nem volt mindegyik olyan, ahogy én készítem.

2014. okt. 6. 09:52
 1/10 anonim ***** válasza:
25%
Kis kockákra vágom, jól megfőzöm. Összenyomkodom krumplitörővel. Majd teszek bele vajat, vagy zsírt, hol ezzel, hol azzal. Egy kis tejet is lottyintok bele, majd ezekkel együtt kanállal jól összekeverem, hogy krémes, homogén legyen.
2014. okt. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A krumplit felkockázom és megfőzöm. Közben apróra vágott vöröshagymát (jóóóó nagy fejet, kettőt is) megpirítok olajon..majd ha kész, akkor ráöntöm a főtt krumplira, sózom és picit áttöröm. Ennyi.
2014. okt. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
1. voltam. elnézést, nagyon félreolvastam a kérdést. Azt olvastam ,hogy hagyományos tört krumplit :-) Jaaaaj. :-D Nesze neked képolvasás.
2014. okt. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Semmi baj, rájöttem, hogy a krumplipürére gondoltál :)

Még mindig várok válaszokat, hátha lesz hasonló az enyémhez .

2014. okt. 6. 10:47
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A megfött burgonyát összetöröm. Zsíradékon ami nálam kacsa vagy liba zsírt jelent jó sok apróra vágott hagymát dinsztelek. És a fött burgonyával a zsírjával együtt összekeverem. Persze nem uszik a zsírban.
2014. okt. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A hajában fött krumplit meghámozom kockákra vágom, majd sok-sok hagymát kezdek pirítani amikor már jól felhevült bele a krumplit és jó barnásra piritom.
2014. okt. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na az utolsó hasonlít az enyémhez. Én is héjában főzöm meg, még melegen összetöröm, és zsírban pirított finomra vágott hagymával keverem össze, egy kicsit lekapatva, és őrölt borssal szórom meg.Csak azért kérdeztem, mert egy ismerősnél ettem, és teljesen olyan volt, mint az összetört paprikáskrumpli. Ha tésztát tett volna bele, krumplistészta is lehetett volna belőle.
2014. okt. 6. 12:42
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én pont úgy csinálom mint a krumplistésztához csak nem töröm annyira össze (paprikát vagy teszek hozzá vagy nem). Anyósom nem tesz bele paprikát, de a sütőben süti össze a hagymával a főtt krumplit.
2014. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Megfőzöm a krumplit, közben hagymát pirítok, ha megpirult, paprikát szórok rá, és összekeverem a krumplival. Krumplinyomóval kicsit megnyomkodom, de csak éppen annyira, hogy ne legyenek túl nagy darabok.

Mamám pl a krumplit is pirítja a hagymával, az is finom.

2014. okt. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek !
2014. okt. 7. 10:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!