Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ki hogyan készíti a rakott...

Ki hogyan készíti a rakott krumplit?

Figyelt kérdés
Szeretnék kicsit újítani és ehez várnék tippeket.
2020. nov. 6. 18:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon praktikusan, altalaban szolok anyukamnak hogy csinalhatna
2020. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden egyes réteget megtejfölözök, a tetejére tripla tejföl és reszelt sajt kerül.
2020. nov. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Én így készítem.


Először sós vízben héjában megfőzöm a krumplit, majd várok, míg kihűl. Azután meghámozom és felkarikázom. Főzök tojást, azt is felkarikázom, valamint felkarikázom a lecsókolbászt is. Egy tálat kizsírozok, majd abba megy alulra egy egy adag krumpli, rá felváltva tojás és kolbász, majd újabb sor krumpli és rá újabb adag tojás és kolbász. A legtetejére krumpli kerül, majd megkenem tejföllel és 180 fokon előmelegített sütőben 30-35 percig sütöm. Ennyi.

2020. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%

Főtt krumpli főtt tojás kolbász

Fontos hogy zsírosabb kolbász így kisül a zsírja nem lesz száraz.

Tetejére sok tejföl ,jófajta nem farmföl meg ilyesmi.

Egyszerű és finom

2020. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%
Én pont úgy, ahogy a #2. :)
2020. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
kiegészítem az előzőt (5), minőségi szárazkolbásszal csinálom - lecsókolbász, vagy más ócsó dolog nem kerülhet bele!
2020. nov. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
Jó sok tejföllel minden rétegen. Ha olyan kedvem van, akkor tetejére sajt, esetleg rétegekhez néhány karika lilahagyma.
2020. nov. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Kolbasz helyett kockara vagott es elopiritott parasztsonkat hasznalok, plusz a normal reszeltsajt helyett keksajtot es camembertet teszek a tetejere.


Normalis esetben is ugy csinalom, hogy a legfelso reteg: karikara vagott paprika/paradicsom/hagyma es meglocsolom tejfolel (ennel a fajtanal nem hasznalok sajtot).

2020. nov. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%

Egészben megfőzöm a krumplit majd karikákra vagdosom. Szét rakom a tepsi alján. Mehet rá egy réteg kolbász és csíkokra vágott szalonna keveréke, főtt tojás karikában. Só, bors, majd ismét egy réteg krumpli. Megint só, bors, egy kevés étolaj vagy zsír a tetejére, és egy doboz tejfölt vagy tejszínt rá önteni. Fontos hogy a krumpli jól takarja be a tojást mert ha megsül nagyon a fehérje, az ehetetlen. Addig süssük 200 fokon, míg piros nem lesz a teteje. Az kb egy óra. Itt Szlovákiában én így készítem.


Üdv, egy érettségis szakács.

2020. nov. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
6-os, azért a lecsókolbász sem olyan olcsó már.
2020. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!