Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » Ki hogyan készíti a rakott...

Ki hogyan készíti a rakott krumplit?

Figyelt kérdés
Szeretnék kicsit újítani és ehez várnék tippeket.
2020. nov. 6. 18:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. ahogy a #2, de lecsókolbász helyett inkább száraz füstölt kolbász megy bele. + Az alját vajjal/margarinnal kenem ki, minden rétegnél a krumplit sózom, amikor a kolbász is rákerült, akkor tejfölözöm. A tetejére mindig kerül tejföl + reszelt sajt, és a tetejét jó ropogósra szoktuk sütni.
2020. nov. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is rétegezem a krumplit-kolbászt-tojást, arra figyelve, hogy a krumplira mindig kolbász kerüljön, mert a kisülő zsírja ízesíti a krumplit és arra a tojás. A krumpli én is sózom és a sorokat tejfölpettyekkel zárom.

Viszont amikor kész van egy tepsivel, akkor ráöntök egy doboz jó minőségű főzőtejszínt és ha nagyon cifrázni akarom, akkor a tetejére besamelt teszek, amibe sajtot keverek.

Ha kevés az időm, akkor a tetejére csak tejfölt teszek, amibe elkeverek egy tojást.

2020. nov. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Vega recept, és utálom a forró főtt krumplit pucolni mert ragacsos és éget...


Megpucolom a krumplit, felvágom fél centis karikára.

Sós-babérleveles vízben megfőzöm puhára.


Megfőzöm a tojást kényre.


Megpirítom a gabonakolbászt vega pecsenye zsíron, egy kis magyaros fűszerrel és hagymával.


A piros olajat bekeverem tejföllel.


Felszelem a tojást, és berétegzem a krumplival és a kolbásszal, középre kerül egy kis tejföl is. A tetején is tejöl, meg tojás és kolbász.

2020. nov. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!