Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Olcsósított sajtszósz recept...

Olcsósított sajtszósz recept ez alapján működne?

Figyelt kérdés

ennek a mintájára szeretnék készíteni valamit, de még sosem próbáltam

https://www.youtube.com/watch?v=TLqOLUsM0tw


ha vaj helyett margarint használnék, és vörös cheddar helyett valami jellegtelenebbet (tömbös pennys gouda vagy edami van megbontva itthon nem emlékszem) így is lehetne jó végeredménye?


2022. ápr. 18. 14:12
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és tejből is csak 1,5%-os van
2022. ápr. 18. 14:14
 2/5 anonim ***** válasza:
93%
Működne, de ne várd, így ugyanolyan lesz, mint az eredeti
2022. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Lesz belöle valami - legalább is ha a sajt képes elolvadni - de jó nem lesz.

A besamelhez vajat kell használni és zsíros tejet, csak olyan sajt jó, aminek erösebb íze van és aminek elég magas a zsírtrtalma ahhoz, hogy elolvadjon.

A margarin, meg zsírmentes tej együtt valami csirizszerüt tud csak képezni, ha meg olcsó, zsírszegényebb sajtot haználsz, abból gumis darabok lesznek csak.


A helyedben vagy rendesen csinálnám meg, vagy sehogy

2022. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Persze, attól még lehet belőle sajtszósz, csak teljesen más lesz az íze, mint az eredeti receptben. Ettől még lehet jó az is.
2022. ápr. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom ellentmond annak, amit a 3. ír. Nem lesz csirizszerű a besamel, ha sütőmargarint és sovány tejet használsz. És az olcsóbb sajtok is elég jól olvadnak, annyi, hogy ne forrald túl, vagy nem is tudom, mitől, de kicsapódhat. Frissen tökéletes.
2022. ápr. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!