Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Spagettiból "pizza"?

Spagettiból "pizza"?

Figyelt kérdés

Elöször is tudom, ilyen nem létezik, ebbe senki ne kössön bele, olvassa el a továbbiakat!


Holnap a család egy része (saját készítésü) pizzát fog enni. Viszont én nem szeretem, de valami hasonló jellegü ételt szeretnék enni. Az elképzelésem valami ilyesmi lenne:

Van megfött spagetti tészta, amit egy serpenyöbe vagy más sütöbe tehetö formába tennék, és erre jönne valamiféle húsmentes dolog - ez nem tiszta, miböl egyelöre -, és sütöben átsütném, hogy úgy lehessen enni, mint egy pzzát.

Ehhez szeretnék tippeket, ki mit tenne a tésztára és hogy oldalá meg, hogy darabolható legyen.

Egészségügyi okokból állati fehérjéket nem ehetek egy ideig, így a húsfélék, tojás, tejtermékek kiesnek, ezért is vagyok eléggé tanácstalan.

Mindenkinek elöre megköszönöm, ha segít ötleteket adni, bevásárolni tudok még, szóval nem lényeg, mi van itthon.


Meg nagyon kérek mindenkit, aki bele akarna valamibe kötni, ne tegye, inkabb hagyja ki a kérdésemet. Köszönöm.



2022. febr. 14. 18:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 A kérdező kommentje:
Láttad????
2022. febr. 15. 19:32
 52/61 anonim ***** válasza:
53%

Hogy milyen az a pizza amihez állati eredetű dolgokat nem használsz? a szó amit keresel: VEGÁN

Képzeld ők így eszik 🤷

Csináltam már én is, mert van vegán a családban. Húsok helyett zöldség, növényi sajt. Ennyi.

2022. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
100%
52-es Csakhogy ő nem szereti a pizzát... Nem a vegán volt a fő probléma.
2022. febr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 A kérdező kommentje:

52-es: ettél már vegán pizzát, meg növényi sajtot???? Mert szerintem ezek ehetetlenek.

A legtöbb vegán helyettesítö termék szerintem annyira rossz, hogy inkább nem eszem húst, meg sajtot, mint ezeket.

De ahogy az elején írtam, nem szeretem a pizzát, sem hagyományosan, sem vegán módon.

2022. febr. 15. 21:08
 55/61 anonim ***** válasza:
54. A kenyérlángost sem szereted? Mert az inkább hajaz egy pizzára.
2022. febr. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:
Nem, azt sem igazán, csak akkor eszem, ha nagyon nincs más lehetöség.
2022. febr. 15. 21:18
 57/61 anonim ***** válasza:
69%

Te egyszerűen rohadt finnyás vagy


Egy pizzahoz pont nem kell semmilyen helyettesítő termék. Sajtot (utanzatot) nem kötelező rá tenni

2022. febr. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 A kérdező kommentje:

47-es: mit szoktál egy pizzára tenni, ami nem tartalmaz állati fehérjéket - mert mint írtam, ezeket nem ehetem intolerancia miatt - , és nem teszel rá helyettesítö termékeket is (ezt egyébként az a vegán pizza ötletre írtam, mert ott vegán szalámi, vegán sajt, stb van rajta!).

Vagy szerinted ha egy pizzatésztát megkenek paradicsomos mártással, az pizza?

Ha meg szerinted egy intolerancia finnyásság, akkor nagyon buta vagy, nekem ezek fogyasztása napokig tartó hasmenéssekkel, izületi fájdalmakkal, fejfájással, vesefájdalmakkal jár - és elhihted, ez nem a finnyás kategória!

2022. febr. 16. 17:36
 59/61 anonim ***** válasza:
68%

58. "Vagy szerinted ha egy pizzatésztát megkenek paradicsomos mártással, az pizza?"


Most eltekintve a fehérje intoleranciától, egy Vegán pizzára miért ne lehetne mást is tenni?

2022. febr. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:
76%
58-as Nem 47 vagyok, de hagymát, kukoricát, szeletelt paradicsomot, cukkinit pld. De gombával, fokhagymával, leveles spenóttal is finom, millió variáció létezik.
2022. febr. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!