Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Spagettiból "pizza"?

Spagettiból "pizza"?

Figyelt kérdés

Elöször is tudom, ilyen nem létezik, ebbe senki ne kössön bele, olvassa el a továbbiakat!


Holnap a család egy része (saját készítésü) pizzát fog enni. Viszont én nem szeretem, de valami hasonló jellegü ételt szeretnék enni. Az elképzelésem valami ilyesmi lenne:

Van megfött spagetti tészta, amit egy serpenyöbe vagy más sütöbe tehetö formába tennék, és erre jönne valamiféle húsmentes dolog - ez nem tiszta, miböl egyelöre -, és sütöben átsütném, hogy úgy lehessen enni, mint egy pzzát.

Ehhez szeretnék tippeket, ki mit tenne a tésztára és hogy oldalá meg, hogy darabolható legyen.

Egészségügyi okokból állati fehérjéket nem ehetek egy ideig, így a húsfélék, tojás, tejtermékek kiesnek, ezért is vagyok eléggé tanácstalan.

Mindenkinek elöre megköszönöm, ha segít ötleteket adni, bevásárolni tudok még, szóval nem lényeg, mi van itthon.


Meg nagyon kérek mindenkit, aki bele akarna valamibe kötni, ne tegye, inkabb hagyja ki a kérdésemet. Köszönöm.



2022. febr. 14. 18:54
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 A kérdező kommentje:
9-es: ebben elvben igazad van, csak nem lesz idöm a spagettihoz külön készíteni valamit. Meg a felmelegített fött tészta sem az igazi. De köszi a válaszodat.
2022. febr. 14. 19:42
 12/61 anonim ***** válasza:
85%
11. Nem lesz időd hogy valami szószt készíts, csak arra hogy a spagettiből "pizzát" alkoss. Na, ez számomra felettébb érdekes. :)
2022. febr. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:
100%
11-es Miért ne lenne időd? Főtt tészta 10 perc. A pizzához lesz egy szósz, ha nagyobb adag készül, akkor a maradékba összevágsz pár szem gombát, vagy egy cukkinit, 5 perc alatt átfő.
2022. febr. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%

Focaccia esetleg nem jöhet szóba?

[link]


A spagetti az spagetti, én olasz szakon tanultam és végeztem az egyetemen, nem tud az úgy kinézni. Meg semmilyen más tészta jellegű tészta nem tud úgy kinézni.


Ez kicsit olyan, mint amikor a vegetáriánus meg a vegán olyat akar enni, ami hasonló, mint a hús, de mégsem, és akkor erre vannak a mindenféle gabonából készült hússzerű készítmények (amik persze nem "láttak" állatot), mint a szejtán és társai.

2022. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
14-es: írhatok privátban neked?
2022. febr. 14. 19:55
 16/61 anonim ***** válasza:
89%

10: de hát ezt magyarázták neked!


ha nincs ami összefogja a spagettit, szét fog esni.

A paradicsomszósz nem tudja összefogni.


Sok sajt, vagy tojás fogná össze - de azt meg nem ehetsz.


Nem értem, miért nem lehet normálisan spagettiként megenni. Villára feltekerve, kulturáltan...

2022. febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
28%
A főtt spagettit tedd egy tortaformába, szórd meg bőségesen kristálycukorral, és süsd 170 fokon kB. 15 percig. Ha az olvadt cukor gyönyörűen megpirul, egy dobos spagetti pizza tortát kapsz. Mindenki teljesen odáig lesz, ha meglátja, és kérni fog belőle. Erre jobb, ha felkészülsz!
2022. febr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
14%

Nem fog összeállni, és elég fura lesz. Inkább akkor csak csinálj spagettit, szószt és tegyel rá sajtot


Esetleg megpróbálhatsz csinálni egy besamel mártást, ha kell, bele egx tojást. Abba beleforgstod a kifőtt tésztát.

Kibélelsz egy kerek edényt folpackkal, rá a tészta, tetejére megint folpack és valami nehezék. Kihűtöd.

Ezután előveszed, sütő, tetejére amit akarsz

2022. febr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
100%
18. Nem ehet se tojást se tejet se tejtermeket!
2022. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
100%
18. A kérdező nem ehet állati eredetű dolgokat, úgyhogy csak nővényi eredetű feltét jöhet szóba.
2022. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!