Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Spagettiból "pizza"?

Spagettiból "pizza"?

Figyelt kérdés

Elöször is tudom, ilyen nem létezik, ebbe senki ne kössön bele, olvassa el a továbbiakat!


Holnap a család egy része (saját készítésü) pizzát fog enni. Viszont én nem szeretem, de valami hasonló jellegü ételt szeretnék enni. Az elképzelésem valami ilyesmi lenne:

Van megfött spagetti tészta, amit egy serpenyöbe vagy más sütöbe tehetö formába tennék, és erre jönne valamiféle húsmentes dolog - ez nem tiszta, miböl egyelöre -, és sütöben átsütném, hogy úgy lehessen enni, mint egy pzzát.

Ehhez szeretnék tippeket, ki mit tenne a tésztára és hogy oldalá meg, hogy darabolható legyen.

Egészségügyi okokból állati fehérjéket nem ehetek egy ideig, így a húsfélék, tojás, tejtermékek kiesnek, ezért is vagyok eléggé tanácstalan.

Mindenkinek elöre megköszönöm, ha segít ötleteket adni, bevásárolni tudok még, szóval nem lényeg, mi van itthon.


Meg nagyon kérek mindenkit, aki bele akarna valamibe kötni, ne tegye, inkabb hagyja ki a kérdésemet. Köszönöm.



2022. febr. 14. 18:54
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
100%
39. Szerintem meg nem a mi szövegértelmezésünkkel van a probléma, mert amit most leírtál, azt még idézőjelesen sem nevezném pizzának. Sokkal inkább brokkolis rakott spagettinek. Az meg egy másik lapra tartozik hogy ízletes volt-e, vagy sem.
2022. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 A kérdező kommentje:

40-es: ezért is írtam, hogy nevezzük lisztmártásnak, és ne besamelnek, de nekem a besamel volt mint ötlet az, ami segített elindulni a recepttel.

41-es: persze, hogy nem pizza, még halványan sem, de az optikája valamennyire hasonlít, és az eredeti pizzaképhez passzol valamennyire.

Éppen az volt az egészben a lényeg, hogy ötleteket kapjak, hogy egyáltalán el tudjak indulni valamilyen irányba, mert elötte csak nagyon vázlatosan volt valami a lelki szemem elött.

Itt meg az eredmény annyiban volt "pizzaszerü (bocsánat a szóhasználatért!), mert a tészta+mártásból a sütés során egy alap keletkezett, ami ugyanolyan szilárd és mégis ehetö állagú volt, mint egy pizza tésztája, mégha szerkezetileg más is.


Mindenesetre köszönöm a különbözö tippeket a válaszolóknak.

2022. febr. 15. 17:10
 43/61 anonim ***** válasza:
100%
42. Látom szépen tudod csűrni-csavarni a szavakat, viszont amit ettél az akkor sem volt pizzaszerű, ha történetesen lapos volt.
2022. febr. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
70%

42-es Én továbbra sem értem, hogyha tésztafőzésre, és szószra sem volt időd, akkor ez a pancsolás mire volt jó! "Besamelel" csőben sült ételt lehet készíteni, agyon kell sütni, hogy kiszáradjon, élvezeti értéke nulla így.

Egy sima tészta szósszal 15 perc alatt meglett volna. Finom, de optikailag nem pizza.

2022. febr. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:
Én meg azt látom, hogy feltétlen bele akarsz kötni minden szavamba, csak hogy neked legyen igazad. Nagyon sajnálom, hogy ennyire szegényes az életed, és csak ez okoz örömet.
2022. febr. 15. 17:28
 46/61 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez oda vissza igaz, mert ha te elhatároztad hogy egy hamis pizza volt, akkor az volt. Punktum!
2022. febr. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

44-es: mivel egy csomó mindent nem ehetek, ezért kerestem valami mást, ahogy valahol írtam - esetleg elkerülte a figyelmedet - a tészta szósszal mostanában sokszor volt és a könyökömön jött már ki, valami mást akartam kipróbálni. Azt is írtam, hogy volt a fött tészta maradék, nem kellett külön fözni.

Ez az ötlet meg megtetszett, ezért kipróbáltam.

Másrészt azt nem értem, miért kellett volna agyonsütni? Kb 15-20 percet volt a sütöben, nem száradt ki - nem is kellett neki -, az élvezeti értékéröl meg nem hiszem, hogy sokat tudsz! De ahogy írtam, a család többi tagjának is tetszett, szóval nem lehetett annyira rossz, mint ahogy elképzeled.

2022. febr. 15. 17:37
 48/61 anonim ***** válasza:
100%

47-es Nem keresem vissza, de valami másról én nem olvastam, csak a pizzáról.

Ha ezt írtad volna rengeteg rakott tésztás ötletet kaphattál volna. Besamellel 20 perc alatt biztosan nem volt szeletelhető végeredmény.

2022. febr. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 A kérdező kommentje:

A besamelt - habár már tisztázva lett, hogy ne nevezzük annak, mert van, akit irritál - sokkal sürübbre föztem, mint ahogy megszokott, másrészt az egész étel összese volt 2-3 cm vastag, szóval nem kellett neki sok sütés, a 20 perc böven elég volt.


Ami meg a "pizzaságot" illeti, eleinte ahhoz hasonló volt az elképzelésem, de idöközben alakult, a kreativ fözés lényege éppen a rugalmasság, meg hogy nem ragaszkodik az ember az elsö ötletéhez. Szóval a kérdés kiírásakor még nem volt a fejemben rakott tésztáról mint ötletröl szó, az csak menet közben keletkezett, amikor valaki a besamelt hozta elö.

Másrészt a legtöbb rakott tésztás ételnél ugyanazok a problémák felmerültek volna, hogy egy csomó alapanyagot nem lehet használni a receptekhez, csak akkor a másik oldalról jött volna elö egy csomó probléma.

2022. febr. 15. 18:06
 50/61 anonim ***** válasza:
70%

" az optikája valamennyire hasonlít,"


Ja, kábé ugyanúgy, mint Hófehérke optikája a vasorrú bábáéra... :)))))

2022. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!