Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Spagettiból "pizza"?

Spagettiból "pizza"?

Figyelt kérdés

Elöször is tudom, ilyen nem létezik, ebbe senki ne kössön bele, olvassa el a továbbiakat!


Holnap a család egy része (saját készítésü) pizzát fog enni. Viszont én nem szeretem, de valami hasonló jellegü ételt szeretnék enni. Az elképzelésem valami ilyesmi lenne:

Van megfött spagetti tészta, amit egy serpenyöbe vagy más sütöbe tehetö formába tennék, és erre jönne valamiféle húsmentes dolog - ez nem tiszta, miböl egyelöre -, és sütöben átsütném, hogy úgy lehessen enni, mint egy pzzát.

Ehhez szeretnék tippeket, ki mit tenne a tésztára és hogy oldalá meg, hogy darabolható legyen.

Egészségügyi okokból állati fehérjéket nem ehetek egy ideig, így a húsfélék, tojás, tejtermékek kiesnek, ezért is vagyok eléggé tanácstalan.

Mindenkinek elöre megköszönöm, ha segít ötleteket adni, bevásárolni tudok még, szóval nem lényeg, mi van itthon.


Meg nagyon kérek mindenkit, aki bele akarna valamibe kötni, ne tegye, inkabb hagyja ki a kérdésemet. Köszönöm.



2022. febr. 14. 18:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%
30. Azért mert nem szereti.
2022. febr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
100%

Tortilla lap nem jöhet szóba?

Megpakolod és megsütöd 🤷

2022. febr. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
89%

ez kész, azt mondja majd a besamel-mártásos vonalon elindul. Megnézném én azt a besamelt, lévén vaj, liszt, tojás, nos ebből csak a lisztet eheti, mert ugye se vajat, se tejet. Ha ez utóbbi kettőt helyettesíti, margarinnal, meg növényi valamivel, az meg minden lesz, csak nem besamel, de leginkább gusztustalan.

Azért remélem a spagetti durum, különben abban is van tojás.

Ennyi ésszel szabadlábon, édes istenem, ha nincs gondja, hát csinál magának.

2022. febr. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván a tojást elírtam, utána már tejet írok, így gondolom egyértelmű, hogy csak véletlenül tévesztettem, de azért javítom, tehát "vaj, liszt, tej ".
2022. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, persze, írhatsz! Várom a leveledet.
2022. febr. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
70%
#33: hát igen, jó a diagnózisod... :)))
2022. febr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
83%
Itt te vagy az, aki piszkosul fordítva ül a lovon, egyébként, és meg sem akarod érteni, hogy szét fog esni.
2022. febr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
100%
34: ebből a lisztet tudja használni.... vízzel ebből max. csiriz lesz, nem besamel. :-D
2022. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 A kérdező kommentje:

Na, hogy kicsit lenyugodjanak a kedélyek: elkészítettem, amit akartam, jó lett, annyira, hogy a pizzaevö részleg lekunyerálta a felét.

A különböz korábbi kérdésekre:

aki nem érti, miért nem akarok pizzát, az gondolja végig, milyen az a pizza, amihez nem lehet állati összetevöt használni - sem szalámi,sem sonka, sem sajt - és akkor meg fogja érteni, ez miért nem opció.

A miért nem akarom a tésztát hagyományosan enni, egyrészt az utóbbi idöbel elég sokszor volt, másrészt eléggé kimerítettem a hús, tojás, tejtermék mentes variációkat, mert ezekböl sincs túl sok.

A spagettit meg azért akartam belehozni, mert itt volt megfözve, kidobni nem akartam.


A kérdésben direkt idézöjelbe tettem a pizzát, az ilyen viták elkerülése érdekében, sajnos hiába, rengeteg emberne gond van a szövegértelmezési képességével.


Ami a besamelt illeti: ha nem így nevezzük, hanem például "fehér lisztmártásnak", akkor feltehetöen lenyugszanak egyesek, él esetleg képesek elképzelni, hoyg ez nem csiriz, hanem egy mártás lesz!


Azt meg végképp nem értem, miért nem tudja a többség elfogadni, hogy ki lehet találni új dolgokat, ha ez nem így lenne, az emberiség még ma is nyers vagy esetleg fött zöldségeket, magokat enne, meg fött vagy nyáson sült húsokkal, mert ezek voltak az elsö ételek és a többség logikája szerint ezen nem szabad változtatni, mert az más lesz, mint elötte és ebböl követketöen csak rossz lehet.

Ezen nem ártana elgondolodni azoknak, akik felhaborodottan tiltakoztak egy új ötlet ellen.


Szerencsére volt egy-két olyan ember is, aki segítö választ, ötleteket adott, így sikerült egy kifejezetten jó ételt kreálni, ami távoli rokona a pizzának, lsagnenak, rakott tésztának, és talán leginkább "brokkolis rakott spagetti" lehetne a neve.


Elöször elkészítettem a mártást: a besamel elkészítési módja szerint készült 2 evökanál lisztböl, 1-1 evökanál naprafprgó- és olivaolajjal, amit zöldség alaplével öntöttem fel, sóval, borssal, basalikummal, oreganoval és chilipehellyel füszerezve. Ezt olyan sürüre föztem, hogy ne folyjon, de nem is legyen egész kemény.

A felét összekevertema tésztával és egy tüzálló forma aljára raktam (elötte a formát sütöpapírral kibéleltem, hogy ne ragadjon bele).

Pár nagyon brokkolirózsát elöször a szárán keresztül elfeleztem, utána pedig keresztben 4-5 mm-es szeletekre vágtam, ezeket a tésztára fektettem úgy, hogy a lehetö legjobban legfedje azt, kicsit emgsóztam, rákanalaztam a mártás másik felét, elsímítottam és sütöben addig sütöttem, amíg a teteje megpirult, ez alatt a tészta-mártás kombináció is homogén lett, eszébe sem jutott szétésni.


Az eredmény még jobb lett, mint amit elképzeltem, aki nem teljesen begyepesedett, az esetleg ki is próbálhatja.

2022. febr. 15. 15:38
 40/61 anonim ***** válasza:
100%

OK, csak ne nevezd besamelnek, ami nem az.


A besamel magyarul ugyanis TEJmártás.

Amit te készítettél lehet überfinom, de nem besamel.

2022. febr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!