Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan kell finom rizst csinálni?

Hogyan kell finom rizst csinálni?

Figyelt kérdés

a keményítő nagy részét kimosom a riszből

2:1 arányban adok adok vizet a rizshez

felforr a víz, várom hogy beszívja az összeset, majd megpörkölöm ?


nagyon idegesítő hogy az enyém összeragad miután felszívta a vizet, és nem is tudom rendesen megpörkölni, mert akkor meg megég, ha pedig alacsony hőfokon van, akkor az életben nem szárad meg a rizs a főzés után


mi a titka, ti hogy csináljátok?


(most kezdtem el főzni magamra, miután elkezdtem az egyetmet és új városba költöztem)


2022. febr. 9. 00:26
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
71%

Sok a 2 az 1 rizshez, azért lesz mancsos. Másfél bőven elég az 1 adag rizshez.



Én így csinálom:


Veszek egy bögre rizst. 5x átmosom jó meleg vízben. Közben odateszek másfél bögre vizet egy lábasba, adok hozzá sót. Amikor felforr a víz beleteszem a rizst. Újraforrásig kevergetem. Amikor felhabzik akkor elzárom alatta a tűzet, lefedem és hagyom állni. Kb 20-30 perc múlva átforgatom és tálalom. Soha nem szoktam pirítani, se előtte se utána!


Ha ennél kevesebb vizet teszek akkor ropogós marad. Ha több vízet akkor massza lesz.

2022. febr. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Kimosod a hasznos tápanyagokat belőle... tök fölösegesen.
2022. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
A jázminrizsnek közel sincs olyan megbízható, magas átlagminősége, mint a basmatinak. Van belőle ehetetlen és nagyon jó is, természetesen az árán múlik.
2022. febr. 9. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
XD mert az úgy megy ám hogy kimosódnak a tápanyagok.... Micsoda tévhit.
2022. febr. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
A másfeles receptre, a sok mosás alatt kb fel is vesz annyi vizet, amennyi a szokásos 2x-es mennyiseghez hianyzik. 😁
2022. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nem kell áztatni... de ez alap hogy folyó víznél mosod a rizst.
2022. febr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

26: soha életemben nem mostam a rizst...

Mégis szép pergős lesz a rizsköretem.

Ha meg rizottót csinálok, direkt kevergetni kell, folyamatos folyadékpótlással, hogy krémes legyen.

2022. febr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Mi ez a lepontozási hadjárat ? Szégyelljétek magukat, akik megtették. Azért mert valaki nem úgy csinálja a rizst, mint, ahogy ti, attól az még nem hibás. Ízlésben meg nem lehet vitatkozni. Van aki szereti jázminnal, van aki kevés hagymával. Megmosni egyébként nem kell, mivel mosott rizs van a zacskóban. Jól sejtem a kristálycukrot sem mossátok meg. Tárolás közben valamennyi keményítő leválik a rizsszemekről, azt mossátok le ilyen esetben. Ha pergő rizst akar valaki, az tegye meg, bár nem sok értelme van, de egyéb esetben nem kell mosni.
2022. febr. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Egyébként a rizs ragacsosságát a benne levő egyik keményítő százalékos aránya dönti el. A hosszú szemű rizsek általában pergősebbek lesznek, a rövid szeműek ragacsosabbak. A Jázmin rizs egy picit a köztes állapotot testesíti meg. 15 százaléknál nagyobb az amilóz tartalma. Ha pergőt akarsz csinálni, akkor ne Jázminból próbáld.
2022. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!