Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Keresek egy jó sargaborsos...

Keresek egy jó sargaborsos receptet, ami nem főzelék, te szoktál ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
Nem a hagyományos főzelék, se levesre gondolok.

2022. jan. 30. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Legalább leírhatnád, hogy kb. milyen....


Se főzelék, se leves - akkor micsoda???


Sárgaborsófasírt? Vagy szendvicskrém?

2022. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2022. jan. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan állagra közel áll a főzelékhez, de különleges étel, az indiai sárgaborsó.


A sárgaborsót éjszakára beáztatjuk.

Hevíts olajon hagymát (1 nagyobb fej), ha üveges adj hozzá pici reszelt gyömbért és fokhagymát (ízlés szerint, de jól áll neki a fokhagyma). Félrehúzzuk, hozzáadunk 1 jó teáskanál sárga curryt, csapott teáskanál kurkumát, kiskanál római köményt. Elkeverjük, 1 percig pirítjuk, majd hozzáadjunk 4 hámozott paradicsomot (1 konzerv). Elkeverjük, hozzáadjuk a sárgaborsót. Az áztatóvízből hozzáadunk annyit, hogy a folyadék éppen ellepje. Keverés mellett puhára főzzük, amíg a sárgaborsó teljesen megpuhul, akár kicsit szétesik. Hozzáadunk 1 kis konzerv kókuszfőzőkrémet, ha nem találsz, akkor helyettesítheted kókusztejjel is. Visszatesszük 2 percre és kész is.


Legjobb lepénykenyérrel (én azt is megkenem kis fokhagymával), tunkolva, kézzel fogyasztani.

2022. jan. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

3: én is valami ilyen dahl-jellegűre gondoltam, de ez kb. mint a főzelék....


Jó lenne tudni, hogy a kérdező más állagú dolgot keres, vagy más fűszerezésűt...

2022. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 2,3 válaszoló!


Nagyon szépen köszönöm! Nagyon klassz receptek, Ki is fogom holnap próbálni, mindennem van hozzá! Fűszerek is!

Csodálatos estét kívánok Nektek!


1,4 lehet nekem nem megy a szövegértés, kommunikáció, de úgy érzem nektek nem....


azt írtam nem a HAGYOMÁNYOS leves, főzelékre gondolok. Nem azt, hogy se főzelék, se leves.... Ha csak kötőszkodtök, sajnálom. Ha félreérthető volt, akkor remélem már jobban érthető. Nektek is minden jót kívánok!

2022. jan. 30. 18:12
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
5. Ha rákeresel sárgaborsó dahl-ra, nagyon finom fűszerezesű recepteket talalsz.
2022. jan. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!