Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mivel ízesiti a rizst? :O...

Ki mivel ízesiti a rizst? :O kipróbálnék valami jót

Figyelt kérdés
2022. jan. 12. 09:11
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
59%

"Ha mindenbe vegetát használsz, minden ételednek ugyanaz lesz az íze..."


Igen, a bolt vegeta valóban olyan amilyen, de akinek van rá lehetősége, az már házilag is elő tudja állítani.

2022. jan. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
95%

9: akkor csinálj olasz rizottót! Kerekszemű rizst vegyél hozzá, de még jobb, ha arborio vagy vialone nano-t tudsz venni...


[link]

2022. jan. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
93%

ezzel még kiegészíteném az előzőt.... ez a sáfrányos valami isteni!


[link]

2022. jan. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
90%

Én most nagyon rá vagyok kattanva a tahinire (szezámmagpaszta).

A falafelhez szoktak adni joghurtos mártást, na én azt öntöttem legutóbb a natúr főtt rizsre, kétpofára toltam be, annyira ízlett.

2 dl görög joghurt + 1 evőkanál tahini + 1 kávéskanál citromlé + só


Nálam mondjuk alapból szaftos a rizsköret, így készítem:


Kevés olívaolajon nagyon apróra vágott vöröshagymát üvegesre pirítok, majd mehet rá az apró kockára vágott sárgarépa, és mini csiperke szeletek, 5 perc múlva mehet rá a nyers rizs, átpirítás után apránként felöntöm vízzel (vagy alaplével) Kvázi mint a rizottót. De ez persze nem lesz rizottó. A vége előtt 5 perccel egy marék mirelit zöldborsót is küldök bele. Majd a végén sózom, ha alaplével csináltam. Ha vízzel, akkor már az elején rakok bele sót, és zöldfűszereket. Legújabban lestyánt és snidlinget.

2022. jan. 12. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:
Na megnézem ezeket :) Köszi az infókat :)
2022. jan. 12. 10:53
 16/33 anonim ***** válasza:
87%

Köretként általában nem szoktam túlbonyolítani: fokhagyma-só-fehérbors, de a sáfrányos rizs is isteni. Friss fűszereket csak a végén teszek rá, amikor már megfőtt. Személy szerint vegetát, vagy más bolti fűszerkeveréket nem használok, de ha szereted akkor miért ne.

Ha szaftos rizst akarsz, akkor a rizottó a legjobb választás. Az alap a fehérbor, zöldség alaplé, arborio rizs és a végén parmezán, ezen felül annyiféleképpen variálhatod ahányféleképpen csak szeretnéd. Nálunk visszatérő kedvenc a citromos-bébispenótos (hal mellé köretnek) vagy a gombás (több fajta gombából), illetve a milanese amit korábban is linkeltek.

Paellával is megpróbálkozhatsz, annyira nem bonyolult és nagyon finom.

2022. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
35%

Rizottót csinálj

Az vajtol es tejszintol lesz kremesebb


A rizs megpiritasa elott meg pirithatsz zoldsegeket, kockazva vsgy kisebbeket siman pl repa, paprika, paradicsom. Ezutan piritod a rizst majd fozod. Ala sok vaj, vegen tejszin es sajt

2022. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

11. vagyok, ez most jutott eszembe. Ha nem szeretnlé bele kolbászt, akkor szerintem helyetesítheted gombával. Én egyiket sem raktam bele, mégis finom lett.


https://www.youtube.com/watch?v=-duwXiAJ52w

2022. jan. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

17: a klassszikus rizottóba nem kell tejszín... Maga a rizs ereszti ki a keményítőt, amitől az a krémes állag előáll.


Ja, és kérdező! Nehogy valami magyar sajtot keverj bele (trappista és társai...) - ehhez a parmezan vagy grana padano szükséges. Nagyon kevés elég belőle, ízben 5 dkg parmezán sokkal többet tesz hozzá, mint 5x ennyi ízetlen trappista.

2022. jan. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
83%
10:49-nél kezdi a főzést
2022. jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!