Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket fogtok sütni, főzni...

Miket fogtok sütni, főzni karácsonykor?

Figyelt kérdés
Konkrét menük is érdekelnek, amiket 24-27-ig készítetek, illetve a sütemények.

2021. dec. 12. 22:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%

Fokhagymás kacsacomb tepsis burgonyával.

Töltött káposzta.

Sajttorta gyümölcsöntettel.

Gesztenyés kifli.

2021. dec. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
rántotthúst
2021. dec. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%
Szokásos
2021. dec. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
64%

Csak a szokásos.


Húsleves


Rántott hús, sült krumplival és rizsával, valamint rántott hal, köretnek majonéz, egy kis hagymasalátával


Töltött káposzta


Sütik pedig : mákos/diós bejgli, zserbó, kókuszkocka, kókuszgolyó, linzer

2021. dec. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%
Töltött káposztát és narancsos kacsát. :)
2021. dec. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Halászlé, töltött káposzta, mézeskalács, linzerek és a kalácsok (amik nem bejglik, azt a mama tud igazán). Utána rokonlátogatás lesz, ők meg főznek amit főznek. :)
2021. dec. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem abban semmi Unnep nincs ha valaki azzal foglalkozik napokig, hogy legyen kaja az asztalon (bevasarlas, sutes-fozes, maradekok kezelese) ... ezert inkabb etteremben eszem - valami sutit persze en is osszedobok, de nem viszem tulzasba.
2021. dec. 13. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
Húsleves, töltött káposzta, somlói vagy tiramisu, mézeskalács (a lányom imádja, én nem szeretem). Kettőnknek ennyi bőven elég, amúgyis dolgozni fogok. Nem csinálok nagy ügyet a karácsonyi főzésből.
2021. dec. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
80%

Én még nem tudom milyen fő hús legyen, de kuglóf, díszített mézeskalács, hókifli és sajtos perec tuti lesz! Már megvettem mindent, hogy ne kelljen cipeketni! Halászlevet rendeltem, mert 2 főre nem olyan az otthoni, mint fatüzelésen bográcsban a sokféle aprólékból főve.

Szerintem egyben megsütök egy szép darab sertést édesburgonyával vagy valami burgonyás körettel, szilveszterre frankfurti leves lesz. Magunkat ismerve 5-6 napig, mert jaj milyen szép káposzta van, hozzuk a nagyobbat.. :D Levesnek valami gombás, rozmaringos, sajtos krémlevesre gondoltam és persze húsleves. Rizst nem eszek az tuti! A klasszikusokat nem igazán szeretem nagy tételben, így majd vendégségben max. egy tányért eszek.

Még a lazac jutott eszembe. Becsomagolom leveles tésztába fűszervajjal, spenóttal. Ez salátával könnyű, de laktató kaja lesz. Ja és még cuki kis kakaós csigákat is fogok sütni! Habos sütit nem, mert nem lehet elrakni. A mézeskalács is 1,5 hónap alatt fogy el, de kell, mert jó elővenni és visszagondolni!

2021. dec. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
7-es, biztos büszke rád a családod. :D
2021. dec. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!