Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kocsonyába kell zöldség ha...

A kocsonyába kell zöldség ha igen mennyi?

Figyelt kérdés
2021. nov. 19. 19:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
41%

Alaprecept szerint nem kell bele zoldseg, de idovel sokan hozzatettek az 'egyeniseguket' azota vannak akik tesznek bele, vannak akik orzik a hagyomanyokat :)


Ha teszel bele, akkor sem szabad sokat (max egy-egy szal gyokerzoldseg) ... NEM huslevest kell kesziteni, a kocsonyanak teljesen mas az ize!!!


Sozni sem szabad nagyon, mert akkor nem fog megdermedni rendesen.

2021. nov. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
84%

11-es: 50 éve fözök kocsonyát, meg is sózom rendesen, és mégis igencsak megdermed, söt anyukám meg anyósom is így készíti mindig, és nekik is kifejezetten kemény lesz.

Nem tudom, honann szedted ezt az infót, de téve, nem vezesd félre a többieket!

2021. nov. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
84%
11. Ez nem vér hogy a sónak alvadás gátló szerepe legyen. :D
2021. nov. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 12 tányér kocsonyát főzök egy alkalommal és ebbe 3 sárga és 2 fehérrépa kerül.

Egyébként ezt a sózással kapcsolatos tévhitet én is hallottam annak idején anyámtól - és gondolom ő meg a nagyanyjától - de szerencsére én nem így csináltam, mert nekünk úgy ehetetlen lenne.

Mindig rendesen megsózom, mégis kőkemények a kocsonyáim.

Egyszer te is merd kipróbálni 11-es, kellemesen fogsz csalódni!

2021. nov. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
95%
14. Szerintem ez a tévhit abból ered, hogy aki először készített kocsonyát nagyon elsózhatta, ezért hihette azt hogy emiatt nem dermedt meg. Közben meg a lényegét adó kollagén volt benne kevés.
2021. nov. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
85%

#15

Lehet.

Bármi lehet, még az is, hogy mivel a jeget sózzák, hogy felolvadjon, azzal keverték össze. De bármi legyen is az ok, butaság.


Egyébként az eredeti kérdésre válaszolva, úgy gondolom, hogy ahány kocsonya, annyiféle recept, nincs rá törvény.

Van aki füstölt hússal csinálja, van aki csak tesz bele, van akinek így egyáltalán nem jön be. Van aki zöldségezi, van aki nem. Van ki nagy mennyiségű fokhagymát tesz bele, van aki meg éppen csak megmutatja neki. Van aki kidobálja a cubákokat és csak színhússal tálalja, más meg imádja azokat.

Ismerek olyat, aki kimerés előtt a tányérok aljára tesz aprított nyers fokhagymát, mások meg citrommal eszik. És a legújabb, amit most olvastam az egyik kedves válaszolótól a savanyú káposztás sváb variáció. Legközelebb egy kisebb adagnál kipróbálom és lehet, hogy utána már csak úgy fogom csinálni!:)

Ennél is, mint minden ételnél kialakulnak a családnál bevált szokások és utána már esküsznek rá, hogy hogy az az igazi!

Nálunk a zöldséges a favorit, de ettem már másnál zöldség nélküli jó fokhagymás kocsonyát is és ízlett.

2021. nov. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
16. Jómagam is sváb felmenőkkel rendelkezem, de a savanyú káposztás verzióról még én sem halottam. Szóval a sváb szokások között is volt némi eltérés.
2021. nov. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%
A #11-es a sózással kapcslatosan nem mond butaságot, mert a dermedést bizony befolyásolja a sótartalom és a kollagétartalom is, és amennyiben nem egy 5 celziusz fokos hűtőben, hanem az ablakpárkányon vagy a kamrában akarod a kocsonyát megdermeszteni, és kint nincs elég hideg, akkor a sótartalom nagyon nem mindegy!
2021. nov. 21. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
18-as: 21 éves voltam, amikor elöször LETT hütönk, addig csak a kamrában tartottuk a kocsonyát, mindig normálisan sóztuk fözéskor és mindig rendesen megdermedt.
2021. nov. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
90%
18. Úgy tudom kocsonyát nem igen lehet kis mennyiséget főzni, szóval megnézném azt a hűtőt ahova, a többi hűtendő dolog mellé még befér 10-12 tányér kocsonya
2021. nov. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!